Громадянам зручно подавати декларації в електронному вигляді: при цьому не потрібно особисто відвідувати податкові органи, що є особливо актуальним під час військового стану та пандемії; звіт можна подати з будь-якої точки світу та без жодних черг.
Під час практикуму в Новгородківській ДПІ 24 липня підприємці практикувались, як це зробити швидко і правильно.
Згідно з п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 №2755 VI зі змінами та доповненнями податкова декларація подається:
- особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та від 05 жовтня 2017 року №2155-VII «Про електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями.
Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до Податкового кодексу України, законів України від 22 травня 2003 року №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та від 05жовтня 2017 №2155-VII «Про електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями без укладення відповідного договору.
Платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вищезазначених законів.
Для зручності платників податків запроваджено електронний сервіс в Електронному кабінеті (cabinet.tax.gov.ua) у розділі «ЕК для громадян» – «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість громадянам подати декларацію в електронному вигляді. Скористатись зазначеним сервісом зможуть особи, які ідентифіковані за особистим ключем, виданим кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг.
Працівники ЦОПу надали консультацію щодо того, як зрозуміти, що податковою отримано декларацію. Повідомлено, що усі квитанції зі статусом звіту відображаються в розділі "Вхідні/Вихідні документи". Обробка звіту контролюючим органом займає якийсь час, але, коли сервіс отримує відповідь сервера, квитанція буде доступна в цьому розділі.
Протягом декількох хвилин після відправлення декларації ви отримаєте квитанцію №1 - це означає, що ваш звіт надійшов на сервер податкової.
Квитанція №2 може прийти зі статусом "Прийнято пакет" або "Пакет не прийнято" з поясненням зауважень.
Якщо “не прийнято”, то потрібно виправити помилки й надіслати декларацію повторно.
Граничний строк відправлення звіту онлайн - остання година останнього дня подання звітності (п. 49.5 Податкового кодексу України).