Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Новомиргородській ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування РРО та/або ПРРО

опубліковано 18 вересня 2023 о 08:10

13.09.2023 року начальником Новомиргородської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області Світланою ЧОРНОЇ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування РРО та/або ПРРО. 

Пропонуємо ознайомитися з найактуальнішими питаннями «гарячої лінії»:

Хто із платників єдиного податку зобов’язаний застосовувати РРО/ПРРО?

Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.

Обов'язковим є застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки (незалежно від отриманого доходу за попередній рік).

РРО може не застосовуватися при здійсненні розрахунків виключно у безготівковій формі,а саме:

шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку;
 шляхом внесення коштів через касу банку (у тому числі онлайн-банкінг), з використанням реквізитів рахунку за стандартом IBAN;
у разі проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.

Яка послідовність дій суб’єкта господарювання для реєстрації програмного РРО?

Суб’єкт господарювання,  який має намір зареєструвати програмний РРО (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається в електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру ПРРО такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, встановленим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557.

Чи застосовуються до платників єдиного податку штрафні санкції за порушення у сфері РРО?

В зв’язку з набранням чинності з 1 серпня 2023 року Закону України від 30 червня 2023 року №3219-IX, відповідальність за порушення закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовується не тільки до торгівців підакцизними товарами, а й до суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор. З 01.10.2023 відповідальність буде застосовуватись до всіх категорій платників податків, що здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Який розмір штрафної санкції за порушення проведення розрахункової операції без РРО/ПРРО?

Штрафна санкція застосовується у таких розмірах: 

25 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;
50 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) - за кожне наступне вчинене порушення.