У Новоархангельській ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області відбулися робочі зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування.
Днями в Новоархангельській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Кіровоградській області відбулися робочі зустрічі начальниці Новоархангельської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області Климанської Ірини з головою Надлацької територіальної громади- Русланом Садіковим та начальником фінансового відділу Надлацької ТГ-Надією Захарків.
Ключовим питанням була необхідність застосування суб’єктами господарювання, зокрема, ФОП-«єдинщиками» (окрім платників єдиного податку 1 групи), реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Начальник ДПІ наголосила, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» передбачено відновлення з першого жовтня 2023 року застосування штрафних санкцій за порушення порядку застосування РРО та ПРРО.
Отже, з першого жовтня усі суб’єкти господарювання на загальній системі оподаткування, платники єдиного податку, які є платниками ПДВ, а також ті платники єдиного податку, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів, продають технічно складні побутові товари, лікарські засоби, вироби медичного призначення і ювелірні вироби, за порушення у сфері РРО сплачуватимуть штрафи у повному обсязі:
100% вартості товару, реалізованої послуги при першому порушенні та
150% – при кожному наступному порушенні.
Для ФОП, які працюють на єдиному податку ІІ та ІІІ групи за ставкою 5%, а також IV групи, які не торгують товарами з переліченої «ризикової» групи (підакцизна продукція, технічно складні побутові пристрої, лікарські засоби, вироби медичного призначення, ювелірні вироби), встановлені знижені розміри штрафних санкцій:
25% вартості реалізованих із порушенням товарів – за перше порушення;
50% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за кожне наступне.
Такий розмір штрафних санкцій діятиме до 31 липня 2025 року, але не пізніше, ніж до дати припинення або скасування воєнного стану.
Начальник ДПІ звернула увагу присутніх на те , що з 01.01.2022 року РРО/програмні РРО не застосовують платники єдиного податку першої групи (п. 296.10 ПК). Також РРО/ПРРО не застосовують у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок ФОПа, крім карткового, оскільки така операція не є розрахунковою. Тобто продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати — поточний рахунок у форматі IBAN. При розрахунках в інший спосіб — готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО/ПРРО є обов’язковим (лист Комітету ВРУ від 30.12.2021 № 04-32/10-2021/409504).
Крім того, для платників єдиного податку 2-4 груп діють виключення, передбачені статтею 10 Закону про РРО. На виконання вказаної статті Уряд прийняв постанову від 23.08.2000 № 1336 (далі — постанова № 1336), якою передбачили умови та порядок ведення діяльності без застосування РРО за умови використання ними розрахункових книжок та КОРО.
Отже наразі використання РРО або програмного РРО є обов’язковим для всіх ФОПів 2, 3 і 4 груп єдиного податку незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, а також для ФОПів на загальній системі оподаткування.
Новоархангельська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області