Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В Устинівській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку з платниками податків з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО

опубліковано 29 серпня 2023 о 08:15

 В рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 30.06.2023 №3219-IX “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану” в Устинівській  державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Кіровоградській області області відбувся сеанс телефонного зв’язку з платниками податків з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО.

З абонентами спілкувалася начальник Устинівської ДПІ Тетяна ДУБЧЕНКО.

Розкажіть як зареєструвати РРО, з чого треба починати? 

Реєстрація проводиться лише в чотири кроки, які треба зробити підприємцю для реєстрації програмного РРО:

1. Отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (КНДЕП ІДД ДПС України видає безкоштовно).

2. Завантажити та встановити з веб-порталу ДПС України програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності. ПРРО від ДПС можна інстальовувати на різні операційні системи:Windows, Android,iOS або працювати через web-версію. Посилання для завантаження: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro

3. Подати через Електронний кабінет платника заяви для реєстрації торгової точки,  ПРРО та касирів:

- для реєстрації торгової точки в приватній частині кабінету потрібно створити та заповнити електронний документ Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма № 20-ОПП, код форми J/F1312002);

- для реєстрації  ПРРО потрібно заповнити Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій (форма № 1-ПРРО, код форми J/F1316602)

- для реєстрації касира треба подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) (форма 5-ПРРО, код форми J/F1391801).

Вхід в ПРРО здійснюється за допомогою ключа касира/старшого касира щодо якого суб’єкт господарювання подав Повідомлення за формою 5-ПРРО (J/F1391801) та сертифікату відкритого ключа. Ключ та сертифікат потрібно помістити в одну папку на пристрій з якого буде здійснюватись робота з ПРРО.

4. Ввести товари в ПРРО. Усі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС.  

Роз’ясніть, хто ж повинен у своїй діяльності використовувати РРО/ПРРО?

Законом України від 06 липня 1995 року № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено обов’язковість застосування суб'єктами господарювання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій ще із 01 січня 2022 року. Виняток становлять ФОПи І групи спрощеної системи оподаткування та  ФОПи, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking. Також мають право не використовувати РРО/ПРРО ФОПи ІІ - ІV груп, які здійснюють торгівлю у селі  за таких умов:

· річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує  1,0 млн грн,

· торгівля здійснюється не в одному  торговельному  об’єкті з підакцизними товарами,

· СГ не здійснює дистанційну торгівлю товарами,

· ОМС не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.

Устинівська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області