Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Новомиргородською ДПІ проведено сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Порядок реєстрації програмних РРО».

опубліковано 29 жовтня 2020 о 15:07

Нещодавно у Новомиргородській ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» тему: «Порядок реєстрації програмних РРО».

На питання платників податків відповідала начальник Новомиргородської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Чорна Світлана.

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із запитань:

Чи можливо подати заяву про реєстрацію програмного РРО безпосередньо в Центрі обслуговування платників у паперовому вигляді?

Заява для реєстрації ПРРО за формою 1-ПРРО подається до фіскального сервера засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів.

Чи обов’язково при реєстрації програмного РРО подавати повідомлення за формою 20-ОПП?

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням. Повідомлення за ф. №20-ОПП (далі - Повідомлення) подається платниками податків за умови наявності об’єктів оподаткування або об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням. У Повідомленні надається інформація про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Тобто, платник податків зобов’язаний подати Повідомлення, якщо під час реєстрації ПРРО суб’єктом господарювання не повідомлено контролюючий орган про об’єкт оподаткування (господарську одиницю) платнику податків надсилається відмова у реєстрації ПРРО.

Коли у фізичної особи – підприємця платника єдиного податку на другій групі виникає обов’язок реєстрації РРО?

Відповідно до ст. 61 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з 1 січня 2021 року застосовують реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій платники єдиного податку другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

  • реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.

З 01.04.2021 РРО зобов’язані будуть використовувати всі фізичні особи – підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і є платниками ІІ, ІІІ та IV груп єдиного податку.

У яких випадках потрібно здійснити перереєстрацію програмного РРО?

Перереєстрація ПРРО здійснюється у разі зміни найменування (прізвища, імені, по батькові (за наявності)) або податкового номера суб’єкта господарювання (без державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця), найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО.

Звертаємо увагу, що суб'єкти господарювання, які використовують ПРРО, зобов'язані дотримуватися порядку проведення розрахунків, встановленого статтями 3 і 4 Закону України від 06 липня 1995 року № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема здійснювати розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через ПРРО зі створенням в паперовій та / або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

 

 

Новомиргородська ДПІ

ГУ ДПС у Кіровоградській області