Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Бобринецькому секторі відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Деклараційна кампанія – 2025» та «Електронні сервіси ДПС»

опубліковано 09 квітня 2025 о 08:28

У Бобринецькому секторі Кропивницької ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Деклараційна кампанія – 2025» та «Електронні сервіси ДПС». На запитання платників податків відповідав завідувач Бобринецького сектора обслуговування платників Кропивницької ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Ігор ІСУПОВ .

Так, наведемо найактуальніші питання платників:

Хто відноситься до членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення?

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

 

Як в новій формі Заяви про об’єкти оподаткування, пов’язанні з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма 20-ОПП) заповнити колонку «Тип вулиці» в якщо ти об’єкта оподаткування «Земельна ділянка» ?

 В колонці 8 (Тип вулиці) Заяви за формою 20-ОПП, для типу об’єкта оподаткування «Земельна ділянка», потрібно обрати з довідника визначення «Територія», в колонці 9 (Назва вулиці) потрібно вказати «Земельна ділянка», а колонки 10, 11, 12 та 13 залишити пустими. Також в колонці 17 обов’язково потрібно проставити кадастровий номер земельної ділянки.

 

Які є можливі способи подання податкових декларацій платниками податків?

Згідно з п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:
             а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

     б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

     в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 851) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2155).

 

За якою формою потрібно подавати заяви для одержання ліцензій на право торгівлі алкогольними та тютюновими виробами?

До набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання ведення єдиних реєстрів ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, ліцензіатів та місць обігу пального», до затвердження форм заяв, щодо отримання ліцензії такі заяви подаються в довільній формі із зазначенням всіх відомостей, передбачених Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Хто вважається ФО - резидентом України?

Відповідно до п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 розд. І Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), фізична особа - резидент - це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.

У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.

Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.

Якщо всупереч закону фізична особа - громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого ПКУ або нормами міжнародних угод України.

Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого - четвертого цього підпункту, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.

Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як самозайнятої особи.

У разі якщо у розд. IV ПКУ використовується термін «резидент» у відповідних відмінках, під цим терміном розуміється «фізична особа - резидент».

 

Яким чином оновлюється безкоштовне програмне забезпечення ДПС «ПРРО Каса»?

Для оновлення необхідно:

  • Натиснути на посилання «Завантажити нову версію і документацію» та при цьому буде відкрито сторінку з дистрибутивами для завантаження або здійснити завантаження архіву з програмним забезпеченням «ПРРО Каса» із вебпорталу ДПС (банер «Програмні РРО»), який завжди містить актуальну версію програмного забезпечення.

  • Для оновлення ПЗ «ПРРО Каса» для ОС Windows необхідно завантажити архів Windows.zip або безпосередньо сам файл інсталяції - setup.exe

  • Запустити його та встановити нову версію.

  • Для оновлення ПЗ «ПРРО Каса» для ОС Android необхідно завантажити архів Android.zip або безпосередньо сам файл інсталяції – PRRO.Pos.apk

  • Запустити файл на пристрої та встановити нову версію.

Обов’язково перед оновлення потрібно зробити резервну копію !!!

Після встановлення оновленої версії програмного забезпечення слід перевірити збереження даних та за необхідності відновити резервну копію.

 

Чи є можливість в Електронному кабінеті від ДПС сплати податки, збори, платежі та єдиний внесок?

Так. Меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає можливість:

  • доступу до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника);

  • доступу до інформації по кожному виду податку (платежу) про нарахування за податковими зобов’язаннями, сплату та повернення з бюджету, пеню, залишок несплаченої пені, податковий борг (заборгованість) або надміру сплачені суми та суми, які будуть нараховані в наступних звітних періодах;

  • сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок, скориставшись однією з платіжних систем.

Які документи потрібно подавати з декларацією на податкову знижку за навчання дитини

Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для громадян, які мають на податкову знижку 31 грудня поточного року.

Подаються наступні документи:

  • Декларація про майновий стан і доходи;

  • Додаток Ф3;

  • Договір з навчальним вузом;

  • Квитанції про сплату за навчання;

  • Паспорт платника (батька чи матір);

  • Свідоцтво про народження дитини;

  • РНОКПП платника (батька чи матір);

  • Реквізити для зарахування коштів

Що таке податкова знижка?

Платники податків мають змогу повернути частину коштів у вигляді податкової знижки у разі:

  • понесення протягом звітного року витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п. 166.3 ст. 166 Кодексу;

  • якщо витрати підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). Копії зазначених документів надаються разом з декларацією;

  • використання права на нарахування податкової знижки лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк. Так, декларація подається до 31 грудня року, наступного за звітним року.

Де можна отримати електронний цифровий підпис?

Отримати електронний цифровий підпис можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК).

Наприклад:

- Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг ДПС (безкоштовно)

- АЦСК ПАТ «КБ «Приватбанк», АЦСК АТ «Ощадбанк» (безкоштовно для клієнтів)

-Дія.Підпис

-АЦСК Укргазбанк.

- АЦСК «Україна» та інші.