Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Гайворонській ДПІ проведено практикум для громадян щодо подання декларації про майновий стан і доходи

опубліковано 26 січня 2024 о 08:06

Гайворонською ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області на постійній основі проводиться роз’яснювальна робота серед платників податків щодо подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку та  надається практична, індивідуальна допомога платникам податків, які звернулися до податкової інспекції для подачі звітності за допомогою Електронного кабінету.

Треба відмітити, що 24 січня працівниками Гайворонської ДПІ Оксаною Карпенко та Голованіського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Кіровоградській області Світланою Василевською проведено практикум для громадян щодо подання декларації про майновий стан і доходи у зв’язку з отриманням  спадщини від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення (від тітки) та отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми / джерела виплачених доходів та утримання податків.

У ході заходу надано практичну допомогу щодо створення, підписання та відправлення декларації про майновий стан і доходи та запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми / джерела виплачених доходів та утримання податків через Електронний кабінет.

Також платникові було роз’яснено, що «Електронний кабінет» – це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціального встановленого клієнтського додатка. Цей сервіс дає можливість не лише подати звітність та різноманітну документацію, а ще й сплатити податки. Електронний кабінет – це інформаційно-телекомунікаційна система, створена для забезпечення реалізації платниками податків та державними органами своїх прав та обов’язків, визначених Податковим Кодексом України, в електронному вигляді. Офіційна сторінка електронного кабiнету https://cabinet.sfs.gov.ua

Цей зручний безкоштовний сервіс працює цілодобово в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та старт - пристроїв з використанням електронно – цифрового підпису будь якого акредитованого центру сертифікації ключів

Використання Електронного кабінету заощадить ваш час та позбавить необхідності відвідувати Центри обслуговування платників Державних податкових інспекцій, що скоротить кількість ваших візитів до контролюючих органів.

Також платникові було роз’яснено, що отримати відомості про доходи стало ще простіше та зручніше. Завантажуй в App Store/Google Play мобільний застосунок «Моя податкова», ідентифікуйся онлайн з використанням КЕП або хмарного підпису. У розділі «Послуги» обирай «Отримати відомості про суми виплачених доходів» вказуй необхідний період та отримуй результат за 5 хвилин. Крім того нагадуємо, що швидко отримати відомості про доходи можна у меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету. Цінуй свій час та приєднуйся.

*Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються починаючи з 1 кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (по квартально), з 1 кварталу 2021 року поквартально в розрізі місяців із зазначенням номера кварталу та місяця, відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 50 днів після його закінчення.

Сьогодні у платників, завдяки функціонуванню Електронного кабінету, є можливість отримати всю необхідну інформацію, довідки, консультації, подати звітність до податкових органів.

Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області