Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці розповіли про податкову амністію на нараді у Світловодській міській раді

опубліковано 20 вересня 2021 о 09:20

Світловодською ДПІ Головного управління у Кіровоградській області активно проводиться інформаційно-роз’яснювальна кампанія з питань запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету, запровадженого Законом України від 15 червня 2021 року №1539.

Так, 16 вересня 2021 року в приміщенні Світловодської міської ради було проведено нараду з її керівництвом та працівниками міської ради, на якій зокрема розглядались новації застосування норм Закону щодо одноразового добровільного декларування активів з метою подальшого поширення даної теми серед громадян Світловодської громади.

Під час наради начальник Світловодської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Валентина Колєснікова докладно інформувала учасників  щодо вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Новий закон дозволяє українцям упродовж року – з 1 вересня 2021-го до 1 вересня 2022-го – провести одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів. Фізособи – резиденти України, а також нерезиденти (за наявності підстав) зможуть подати одноразову декларацію, в якій зазначать активи, одержані за рахунок незадекларованих доходів чи доходів, з яких до 1 січня 2021 року не були сплачені податки і збори.

Закон визначає перелік та обсяг активів, які можуть бути задекларовані.

Так, декларуванню підлягатимуть валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме і нерухоме майно, в тому числі об'єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, розміщені як в Україні, так і закордоном, які були придбані до 1 січня 2021 року та які в момент їхнього отримання підлягали оподаткуванню в Україні, але з них не були сплачені податки і збори.

Не можуть бути об'єктами декларування готівкові кошти, а так само активи, набуті декларантом внаслідок вчинення кримінальних правопорушень, а також активи декларанта, які знаходяться на рахунках фінансових установ та/або розташовані на території країни, визнаною державою - агресором чи мають джерело походження з такої країни.

Запроваджено три ставки: 5 відсотків - щодо валютних цінностей на рахунках у банку в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні, 9 відсотків – щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном та 2,5 відсотка - щодо активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків, 11,5 відсотки або 3 відсотки відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

Валентина Колєснікова зазначила, що держава гарантуватиме суб’єкту добровільного декларування звільнення від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства (майно, набуте із іншими кримінальними порушеннями, не підлягає податковій амністії), нерозголошення відомостей, що містяться в деклараціях, і невикористання цих відомостей у кримінальних розслідуваннях відносно декларанта. Декларанту не потрібно буде пояснювати джерела походження цих активів.

Наприкінці були надані відповіді на запитання учасників наради.

Світловодська ДПІ ГУ ДПС

у Кіровоградській області