Головне управління ДПС
у Кіровоградській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Щодо застосування РРО платниками єдиного податку другої – четвертої груп

опубліковано 29 квітня 2021 о 11:39

Відповідно до Закону України № 1017-ІХ від 01.12.2020 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» обов’язок застосовувати РРО у платників єдиного податку другої – четвертої груп виникає у випадку здійснення таких видів діяльності:

- реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогого каміння.

А також, у разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу 220 мінімальних заробітних плат встановлених на 1 січня поточного року (у 2021 році сума становить 1320000,00 гривень). Платник зобов’язаний застосовувати РРО з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2022 року використання РРО стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку другої – четвертої груп.

Нагадуємо, що ДПС пропонує бізнесу безкоштовні програмні РРО, які розміщені на вебпорталі ДПС у відповідному розділі банеру «Програмні РРО».

Новоукраїнська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області