У Бобринецькому секторі обслуговування платників Кропивницької ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Електронні сервіси ДПС» та «Подання декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки». На запитання платників податків відповідав завідувач Бобринецького сектору обслуговування платників Кропивницької ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Ігор Ісупов.
Так, наведемо найактуальніші питання платників:
Які документи потрібно подавати з декларацією для отримання податкової знижки?
Граничний термін подання Декларації про майновий стан і доходи для громадян, які мають на податкову знижку 31 грудня поточного року. право на отримання податкової знижки мають або платник податку та/або члени сім’ї першого ступеня спорідненості (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені). При цьому особа, яка хоче отримати виплату, повинна:
- мати громадянство України та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття РНОКПП та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті;
- не бути приватним підприємцем
Декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, платники податків подають за місцем податкової адреси.
Для оформлення податкової знижки на навчання потрібні такі документи:
декларація про майновий стан і доходи;
копія паспорта особи, яка подає декларацію;
копія реєстраційного номера облікової картки платника податків особи, яка подає декларацію;
копія паспорта/свідоцтва про народження здобувача освіти;
довідка із закладу освіти про період навчання, кількість навчальних місяців, в звітному (календарному) році та суми сплачених коштів за вказаний період;
копії квитанцій та/або платіжних доручень сплачених за навчання в звітному періоді;
довідка про заробітну плату (форма – 3) за звітний період, з обов’язковим включенням сум податків, які утримуються із заробітної плати та суми пільги, якщо є;
копія документу із зазначенням реквізитів для перерахування коштів;
заява на перерахування коштів;
копія договору про навчання у відповідному закладі освіти.
Чи є можливість в Електронному кабінеті від ДПС сплати податки, збори, платежі та єдиний внесок?
Так. Меню «Стан розрахунків з бюджетом» надає можливість:
доступу до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника);
доступу до інформації по кожному виду податку (платежу) про нарахування за податковими зобов’язаннями, сплату та повернення з бюджету, пеню, залишок несплаченої пені, податковий борг (заборгованість) або надміру сплачені суми та суми, які будуть нараховані в наступних звітних періодах;
сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок, скориставшись однією з платіжних систем.
Який граничний термін подання декларації на податкову знижку?
До 31 грудня 2024 року платники податків мають змогу повернути частину коштів у вигляді податкової знижки у разі понесення протягом звітного року витрат, дозволених до включення до податкової знижки відповідно до п. 166.3 ст. 166 Кодексу. Так, декларація подається до 31 грудня року, наступного за звітним року.
Використання права на нарахування податкової знижки лише за наслідками звітного податкового року. Таке право не продовжується та не переноситься на наступний рік, якщо громадянин не скористався своїм правом у встановлений строк.
Яка відповідальність за неподання декларації?
За несвоєчасне подання податкової декларації передбачена відповідальність відповідно до чинного законодавства. Відповідно до норм глави 11 Кодексу за порушення норм податкового законодавства передбачається фінансова та адміністративна відповідальність.
Чи можна отримати податкові повідомлення для сплати за земельний податок фізичній особі в електронному вигляді?
Необхідно подати заяву про бажання отримувати документ через Електронний кабінет. Код форми (F1391602 (для фізичних осіб) та J1391602 (для юридичних осіб)) Заява про бажання отримувати документ через Електронний кабінет. При цьому податкові повідомлення-рішення будуть надсилатися контролюючими органами в Електронний кабінет з одночасним надісланням фізичним особам на їх електронні адреси інформації про вид документа, дату та час його надіслання в Електронний кабінет.
Чи можна отримати довідку про отримані мною доходи онлайн?
Так, можна отримати Відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору через Електронний кабінет. Для цього необхідно зайти в меню «ЕК для громадян» та обрати розділ «Запит про суми виплачених доходів». Також отримати відомості про доходи Ви можете за допомогою мобільного застосунку «Моя податкова» через розділ «Послуги».
Які є можливі способи подання податкових декларацій платниками податків?
Згідно з п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 851) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2155).
Де можна отримати електронний цифровий підпис?
Отримати електронний цифровий підпис можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК).
Наприклад:
- Кваліфікований надавач електронних довірчих послуг ДПС (безкоштовно)
- АЦСК ПАТ «КБ «Приватбанк», АЦСК АТ «Ощадбанк» (безкоштовно для клієнтів)