Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

"РРО легко і доступно": таку тему обговорили учасники засідання "круглого столу" у Кропивницькій ДПІ

опубліковано 20 вересня 2021 о 09:25

Кропивницькою державною податковою інспекцією ГУ ДПС у Кіровоградській області 20.09.2021 було проведено засідання «круглого столу» на тему «РРО легко і доступно», під час якого суб’єктам господарювання розповіли про новації у застосуванні РРО та ПРРО. Головний держаний інспектор Кропивницької ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Анастасія РОГА розповіла присутнім, що правові відносини у сфері застосування РРО та/або ПРРО регулюються Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон). Дія Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. В ході проведення заходу інспектор повідомила, що РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи. Водночас у разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО та/або ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку. Також обов’язково застосовувати РРО/ПРРО фізичним особам-підприємцям, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

 

Також зупинилися на перевагах використання програмних РРО над традиційними РРО, а саме:  онлайн реєстрація; онлайн передача (отримання) даних до (від) фіскального серверу контролюючого органу; автоматичне створення Z-звіту засобами фіскального серверу або засобами програмного РРО; передача даних до ДПС без залучення інформаційних еквайєрів;  робота в режимі offline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), дані про здійснені розрахункові операції надсилають до податкової після завершення режиму offline.

Звернули увагу присутніх, на той факт, що для використання програмного РРО суб’єктам господарювання необхідно отримати електронний підпис, встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності, це може бути комп’ютер, смартфон чи планшет. Наступний крок – реєстрація каси та касирів, введення товарів в ПРРО. Після цього вже можна реєструвати розрахункові операції та відправляти електронні чеки.

Податківці Кропивницької ДПІ приділяють значну увагу роз’ясненням питань податкового законодавства, адже зацікавлені у необхідності здійснення платниками діяльності виключно у правовому полі. Тому спілкування з платниками, виявлення проблем, які заважають ефективно працювати бізнесу і їх вирішення – одна із важливих задач роботи податкових органів.

Засідання «круглого столу» пройшло у форматі конструктивного діалогу. Платники отримали відповіді на питання, які для них були важливі.

Кропивницька ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області