Територіальні органи ДПС
у Кіровоградській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Підтримка бізнесу в період карантину: що пропонує держава підприємцям-«спрощенцям»

03.02.2021

Про останні законодавчі новації щодо підтримки бізнесу у період карантину розповіла нещодавно у коментарі ТРК «UA: Кропивницький» заступник начальника управління податкового адміністрування – начальник відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску, розгляду звернень платників податків ГУ ДПС у Кіровоградській області Інна Твердохліб.

За словами посадовиці, законом України від 04 грудня 2020 року №1072доповнено розділ XX Податкового кодексу, згідно якого тимчасово платники єдиного податку першої групи звільняються від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень — травень 2021 року, крім випадків порушення такими платниками умов застосування першої групи платників єдиного податку.

Перша група єдиного податку – це фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Також, фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої групи платників єдиного податку тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску за періоди з 01.12.2020 по 31.05.2021 року.

Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за зазначені періоди в розмірах та порядку, визначених законодавством. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період.