Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

ДПС ретельно перевіряє факти можливих порушень у сфері роздрібної торгівлі підакцизною продукцією

, опубліковано 17 вересня 2021 о 12:00

Державна податкова служба на постійній основі здійснює моніторинг інформації з зовнішніх джерел (у т. ч. розміщеної в мережі Інтернет, соціальних мережах Telegram, Facebook, Instagram тощо), а також ретельно перевіряє факти можливих порушень у сфері роздрібної торгівлі підакцизною продукцією (алкогольні напої та тютюнові вироби), викладені в зверненнях органів виконавчої, Уряду, громадян та Асоціацій легальних виробників алкоголю та тютюнових виробів.

За інформацією, наданою Асоціацією «Легальних виробників алкоголю» та Українською асоціацією виробників тютюнових виробів «Укртютюн», встановлено, що майже на 2 тис. господарських об’єктах (місця стихійної торгівлі), які розташовані майже у всіх регіонах України, здійснюється реалізація контрафактної підакцизної продукції (у т. ч. алкогольних напоїв та тютюнових виробів).

Так, протягом поточного року підпорядкованими структурними підрозділами ДПС організовано та проведено обстеження, фактичні перевірки усіх таких господарських об’єктів. За результатами таких перевірок ініційовано вилучення із незаконного обігу підакцизної продукції на суму близько 12 млн грн, застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму майже 6 млн грн, до адміністративної відповідальності притягнуто 396 громадян, які здійснювали реалізацію алкогольних та тютюнових виробів без дозвільних документів (ліцензій) та у місцях, які не передбачені для такої торгівлі.

У разі встановлення випадків реалізації підакцизної продукції з порушенням вимог законодавства України просимо невідкладно інформувати Державну податкову службу України для вжиття контрольно-перевірочних заходів.

Для всебічного та якісного розгляду звернень просимо за можливості зазначати: адресу господарського об’єкту, назву суб’єкта господарювання, вид придбаної підакцизної продукції (з ознаками фальсифікації та/або відсутності марок акцизного податку) з наданням підтверджуючих документів (за наявності) або будь-яку іншу інформацію, яка може бути використана при проведенні контрольно-перевірочних заходів.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX