Головне управління ДПС
у Кіровоградській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Єгор Романюк: На Кіровоградщині надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, зросли на 10,7 млн гривень

, опубліковано 19 липня 2021 о 08:15

Цьогоріч власники нерухомості Кіровоградщини сплатили на 10,7 млн грн більше податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок), ніж за аналогічний період минулого року. Надходження податку в поточному році склали майже 37 млн гривень. Про це поінформував місцеві ЗМІ заступник начальника Головного управління ДПС у Кіровоградській області Єгор Романюк.

Посадовець нагадав, що податок сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості. Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Фізичним особам податок нараховують до 1 липня органи податкової служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплачують податок за об`єкти, що були у володінні в 2020 році, строк сплати – впродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

Сплачувати податок зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою, квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинку площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м., тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри.

Крім того, розрахована сума податку на нерухоме майно, збільшується на 25 тис. грн за кожен об’єкт нежитлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 кв. м для квартири або 500 кв. м для будинку.

https://kirovograd24.com/shortly/2021/07/19/na-kirovogradschini-nadhodzhennja-podatku-na-neruhome-maino-vidminne-vid-zemelnoi-diljanki-zrosli-na-10-7-mln-grn-romanjuk.htm

https://cbn.com.ua/2021/07/19/na-kirovogradshhyni-vlasnyky-neruhomosti-mayut-zaplatyty-za-neyi-do-1-veresnya/