Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

За забруднення довкілля кіровоградські платники з початку цього року перерахували 23,6 млн гривень

, опубліковано 14 квітня 2021 о 08:48

Протягом І кварталу 2021 року від суб'єктів господарювання Кіровоградської області до бюджетів усіх рівнів надійшло 23 млн 614,9 тис. грн екологічного податку.

При цьому до загального фонду державного бюджету спрямувано понад 12 млн грн цього платежу, що на 52,4 тис. грн більше, ніж у січні-березні 2020 року. Спеціальні фонди місцевих бюджетів отримали з початку цього року 11 млн 539,8 тис. грн «екоподатку». Приріст до січня-березня минулого року склав 703,8 тис. грн або 6,5 відсотка.

Нагадаємо, платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

- скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання);

- утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

- тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк. 

Платники екологічного податку складають Декларації та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують екологічний податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання Декларації – за місцем розміщення стаціонарних джерел.

Форма Податкової декларації екологічного податку затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. № 715.

Граничним терміном подання податкової декларації з екологічного податку за I квартал п. р. є 10 травня, сплатити податкові зобов’язання необхідно до 20 травня 2021 року.