Заступник начальника ДПІ – начальник відділу з надання адміністративних послуг, організації роботи та документообігу Кропивницької ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Вікторія Кузьменко провела «гарячу лінію» щодо актуальних питань податкового законодавства.
Так, платники цікавилися, як сплачується військовий збір ФОП на єдиному податку, де шукати реквізити рахунків для сплати податків, зборів, єдиного внеску та інших платежів до бюджету, хто повинен подавати декларацію про майновий стан та доходи та інше. Також чимало запитань стосувалися того, як отримати податкову знижку та які документи для цього необхідні.
Додзвонювачі отримали ґрунтовні кваліфіковані відповіді на свої запитання. Також Вікторія Кузьменко розповіла платникам податків про основні цілі Національної стратегії доходів, які мають бути реалізовані до 2030 року, підходи до організації роботи Державної податкової служби України у зв’язку зі схваленням Кабінетом Міністрів України постанови від 25 липня 2024 року № 854 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі». Запровадження системи управління податковими ризиками у ДПС забезпечить системність та єдиний підхід до управління ризиками дотримання податкового законодавства в роботі органів ДПС по всій вертикалі, зосередження зусиль податкових органів на найбільш проблемних питаннях в адмініструванні податків і зборів.
Одними із основних новацій Експериментального проєкту є розподіл всіх податкових ризиків за основними видами, якими є:
1. ризик реєстрації – випадок, коли особи, які зобов’язані стати на облік у податковому органі або зареєструватися платниками окремих податків, не перебувають на обліку в податковому органі або не зареєстровані платниками відповідних податків;
2. ризик звітності – випадок, коли платники податків подають податкову звітність із запізненням або не подають її взагалі;
3. ризик сплати – випадок, коли платники податків сплачують податки, збори, платежі із запізненням або сплачують у неповному обсязі, або не сплачують зовсім, що призводить до виникнення або накопичення податкового боргу;
4. ризик декларування – випадок, коли податкові надходження зменшено або може бути зменшено внаслідок неправильного відображення даних у звітності (помилково або умисно).
Ідентифікація ризиків відбуватиметься автоматично, відтак це нівелює втручання контролюючого органу у діяльність бізнесу. Натомість чіткі критерії для всіх платників податків сприятимуть справедливому та неупередженому процесу управління комплаєнс - ризиками.