7 вересня начальник Кропивницької ДПІ Оксана Якименко виступила на онлайн нараді, проведеній Кропивницькою районною військовою адміністрацією під головуванням начальника Кропивницької РВА Віталія Пастушенка, у якій взяли участь голови та посадовці 17 територіальних громад Кропивницького району.
Основною метою виступу було донести новації Закону України від 30 червня 2023 року №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», зокрема в частині поновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Основні моменти, що прозвучали під час заходу:
використання РРО або програмного РРО є обов’язковим для всіх ФОПів 2, 3 і 4 груп єдиного податку незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, а також для ФОПів на загальній системі оподаткування.
Не потрібний РРО лише для таких категорій:
- фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку 1 групи;
- фізичних осіб – підприємців, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN рахунку;
- платників, які попадають під дію норм постанови КМУ від 23.08.2000 №1336, якою затверджено ПЕРЕЛІК окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Вибір суб’єкта господарювання щодо застосування ним у своїй господарській діяльності безоплатного, комерційного чи власного ПРРО, або РРО, не обмежується.