06.01.20221 року начальником Новомиргородської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області Світланою ЧОРНОЇ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо застосування РРО та/або ПРРО підприємцями –платниками «єдиного податку» у 2022 року.
Пропонуємо ознайомитися з найактуальнішими питаннями «гарячої лінії»
1. Хто із платників єдиного податку зобов’язаний застосовувати РРО/ПРРО у 2022 році ?
Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.
З 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки (незалежно від отриманого доходу за попередній рік).
РРО може не застосовуватися при здійсненні розрахунків виключно у безготівковій формі,а саме:
шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку;
шляхом внесення коштів через касу банку (у тому числі онлайн-банкінг), з використанням реквізитів рахунку за стандартом IBAN;
у разі проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.
2. Який алгоритм реєстрації ПРРо?
Про правила реєстрації ПРРО.
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО, що подається у електронній формі за основним місцем обліку ФОП як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись підприємцем.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для
ПРРО, ФОП повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. №557.
Підприємець може перевірити реєстрацію всіх зареєстрованих РРО та програмних РРО у відкритій частині Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС, в меню Реєстри у вкладці «Інформація про РРО» шляхом пошуку за їх даними.
3. Яка послідовність дій суб’єкта господарювання для реєстрації програмного РРО ?
Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний РРО (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається в електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.
Після включення ПРРО до реєстру ПРРО такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, встановленим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557.
Новомиргородська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області