Устинівською ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області 15.12.2021 року проведено робочу зустрічі під час якої на актуальні питання платників податків відповідала начальник Устинівської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Тетяна ДУБЧЕНКО тему «Застосування РРО/ПРРО- все, що потрібно знати платникам. Переваги користування онлайн послугами» .
Пропонуємо ознайомитися з найактуальнішими фрагментами робочої зустрічі:
Як зареєструвати ПРРО?
Для початку роботи з ПРРО необхідно, перш за все, отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
ДПС такі ключі, термін дії яких складає 2 роки, видає безкоштовно. Детальніше про отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО, можна ознайомитися за посиланням https://acskidd.gov.ua/etrusted-services.
Наступний крок - встановлення програмного забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності - комп’ютер, смартфон або планшет. Завантажити програмне забезпечення можна за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.
Перед подачею заяви про реєстрацію ПРРО, необхідно подати заяву по
формі 20 ОПП «Відомості про об‘єкти оподаткування платника податків».
Заява про реєстрацію ПРРО подається через свій електронний кабінет платника податків.
2. Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?
Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним програмного РРО.
Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.
3. Чи обов’язково при реєстрації програмного РРО подавати повідомлення за формою 20-ОПП?
Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням. Повідомлення за ф. №20-ОПП (далі - Повідомлення) подається платниками податків за умови наявності об’єктів оподаткування або об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням. У Повідомленні надається інформація про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.
Тобто, платник податків зобов’язаний подати Повідомлення, якщо під час реєстрації ПРРО суб’єктом господарювання не повідомлено контролюючий орган про об’єкт оподаткування (господарську одиницю) платнику податків надсилається відмова у реєстрації ПРРО.
4. Чи потрібно вести облік товарних запасів фізичній особі-підприємцю платнику другої групи єдиного податку, якщо суб’єкт господарювання здійснює реалізацію продуктів харчування?
Відповідь: Згідно із п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).
5. Чи може підприємець подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування через «Електронний кабінет»?
За допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету підприємець має можливість направити до ДПС разом із супровідним листом у форматі pdf:
- заяву про застосування спрощеної системи оподаткування;
- розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.
Інформацію щодо отримання та реєстрації заяви в ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи - у вкладці «Відправлені документи».
Устинівська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області