Працівниками Новоархангельської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області проведено зустріч з місцевими ФОП та з метою роз»яснення надано консультації щодо застосування у своїй діяльності РРО або ПРРО з 01.01.2022 року та ведення товарного обліку.
На сьогодні застосування РРО або ПРРО у підприємницькій діяльності дуже обговорюване та найбільш поширене питання, яке турбує місцевих ФОПів, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Тож, 15 грудня 2021 року податківцями, здійснено зустріч з місцевими підприємцями та надано роз»яснення, щодо застосування РРО/ПРРО , а також ведення товарного обліку у підприємницькій діяльності.
Наводимо найбільш актуальні запитання під час зустрічі.
Чи потрібно вести товарний облік ФОПу, який перебуває на спрощеній системі оподаткування 2 групи та сплачує єдиний податок та продає лише одяг ?
Відповідь: Якщо ФОП перебуває на спрощеній системі оподаткування є платником єдиного податку 1-III група та не є платником ПДВ то товарний облік не ведеться.
Чи потрібно вести облік товарних запасів фізичній особі-підприємцю платнику другої групи єдиного податку, якщо суб’єкт господарювання здійснює реалізацію продуктів харчування?
Відповідь: Згідно із п. 12 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).
Чи необхідно застосовувати РРО/ПРРО фізичній особі - підприємцю другої групи єдиного податку при проведенні розрахунків у готівковій формі з 01.01.2022?
Відповідь: Вiдповiдно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України з 01.01.2022 реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються тільки платниками єдиного податку першої групи.
Яке обладнання може використовуватися при застосуванні ПРРО?
Відповідь: Програмний РРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший гаджет, який має операційну систему та підключення до інтернет.
Чи потрібно вести КОРО при використанні ПРРО?
Відповідь: Використання книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) передбачена лише для класичних РРО, на період відсутності електроенергії або виходу касового апарату з ладу. У випадку використання ПРРО, на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС, проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей. Тому КОРО не використовується для ПРРО.
Які переваги Програмних РРО?
Відповідь: Z-звіти генеруються автоматично, тобто і штрафів за не роздрукування такого звіту не буде. Не актуальні також і Книги обліку розрахункових операцій і розрахункові книжки.
Новоархангельська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області