Нещодавно проведено робочу зустріч начальника Устинівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Кіровоградській області Тетяною ДУБЧЕНКО та головного державного ревізора інспектора Кропивницького відділу податків та зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних ГУ ДПС у Кіровоградській області Світланою ОКОВИТОЮ з старостами Устинівської територіальної громади Тетяною ГУСЛЕНКОВОЮ (с.Седневка, с.Ганно-Леонтовичеве, с.Селіванове, с.Мала Ганівка, с. Олександрівка); Вірою Хрущ (с.Криничуватка, с.Лебедине, с.Березуватка, С.Новокиївка); Вячеславом ЛЮБЧЕНКО (с.Степанівка, с.Брусівка, с.Степове); Іриною Михайлевич (с.Криничне, с.Садки); Євгеном Баранцем(с.Докучаєве, с.Мальчевське).
На зустрічі обговорено основні засади одноразового (спеціального) добровільного декларування. Зверннено увагу на те, що одноразова декларація подається виключно в електронній формі за допомогою "Електронного кабінету", а отже потенційним декларантам необхідно завчасно отримати Електронний цифровий підпис.
Також, начальником ДПІ обговорено питання з старостами по організації отримання ЕЦП громадянами – одноосібниками Устинівської селищної ради для подачі в 2022 році декларацій про майновий стан і доходи громадян за допомогою електронних сервісів.
Актуальні питання , що обговорювалися на зустрічі:
Що таке «податкова амністія»?
«Податкова амністія» - це можливість легалізувати статки з яких не було сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори в періоди до 1 січня 2021 року та бути захищеним державними гарантіями і звільнятися від відповідальності (п. 14 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).
У яких випадках виникає необхідність подавати одноразову декларацію?
Якщо фізична особа має активи, з яких не було сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори в періоди до 1 січня 2021 року, то така особа може самостійно прийняти рішення щодо подання одноразової декларації (п. 1 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).
Звертаємо, увагу, що скористатися «податковою амністією» може виключно особа, яка є повнолітньою та дієздатною, але при цьому з 2005 року не перебуває/перебувала на державній службі і не знаходиться під санкціями
(п. 3 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).
Що можна задекларувати?
Об’єктами декларування можуть бути такі активи як:
кошти у національній та іноземній валютах, банківські метали (золото, платина тощо)
нерухомість (квартири, житлові будинки, нежитлові приміщення, земельні ділянки);
автомобілі;
предмети мистецтва, антикваріат, ювелірні вироби;
корпоративні та майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;
цінні папери;
інші активи (дороговартісні годинники, зброя, хутро, тварини рідкісних порід тощо), які були придбані за рахунок доходів з яких не було сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори в періоди до 1 січня 2021 року
(п. 4 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).
Що необхідно , щоб подати звіт в електронному вигляді ?
Насамперед потрібно отримати кваліфікований електронний підпис — КЕП. Зробити це можна в одному з акредитованих Міністерством юстиції України кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг. Безкоштовно КЕП можна отримати в органах ДПС та особистому кабінеті Приват 24
Як зайти у свій особистий кабінет?
Для цього використовуємо свій КЕП. Спершу треба обрати з випадаючого списку установу, яка його надала, потім завантажити файл з ключем і ввести пароль.