На початку тижня головним державним інспектором Маловисківської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Гайдаєм Сергієм проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Порядок застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій».
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на найактуальніші запитання, які цікавили платників податків:
1. Які переваги програмного РРО над класичним?
До переваг програмного РРО належать:
- економія на купівлі й обслуговуванні касових апаратів. ПРРО встановлюється на телефон, планшет або комп’ютер;
- всі чеки фіскалізуються безпосередньо на сервері ДПС;
- проста реєстрація програмного РРО в ДПС;
- легкий початок зміни за допомогою авторизації через КЕП;
- закриття зміни з автоматичним формуванням звіту;
- можливість передати чек покупцю в електронній формі;
- не потрібно ремонтувати й оновлювати пристрій — програмне РРО оновлюється автоматично.
ДПС України пропонує безкоштовні програмні РРО, які розміщені на вебпорталі ДПС у відповідному розділі банеру «Програмні РРО».
Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний), засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій.
У разі виникнення технічних чи методологічних запитань можна звертатись до Контакт-центру ДПС за телефоном 0 800 501 007. Окрім того, консультацію щодо роботи програмних РРО можна отримати в Центрах обслуговування платників.
2. Чи обов’язково при програмуванні назви підакцизного товару вказувати код УКТ ЗЕД?
Відповідно до п. 11 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО тільки з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
З 01.08.2020обов'язковим реквізитом фіскального чека продажу для усіх підакцизних товарів єкод УКТ ЗЕД. Цей код повинен передаватися у найменуванні, а після нього має стояти знак решітки. Не можна друкувати його в коментарях до товару або інших рядках.
3. Яким чином здійснити скасування програмного РРО?
Скасування реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316602) з позначкою «Скасування реєстрації», яка подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків засобами Електронного кабінету чи засобами телекомунікацій, або на підставі Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (ідентифікатор форми J1316701) з позначками «несправність» або «крадіжка пристрою чи компрометація ключа» шляхом виключення його з реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій та закриття фіскального номера, який не підлягає використанню надалі.
До подання Заяви про скасування реєстрації програмного РРО суб’єкт господарювання має забезпечити передачу всіх копій створених програмного РРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера, електронних фіскальних звітних чеків та повідомлень.
4.Яким чином здійснюється перехід з режиму офлайн в онлайн?
Програмний РРО автоматично переводиться із режиму офлайн в режим онлайн-обміну з фіскальним сервером, у момент відновлення зв’язку між ними.
5. Як перевірити фіскальний чек, виданий програмним РРО, в режимі офлайн?
У чеку буде наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн. Перевірити наявність цього чеку в базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи програмного РРО в режимі офлайн та передачі ним чека до фіскального сервера.
Маловисківська ДПІ
ГУ ДПС у Кіровоградській області