Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Новоукраїнській ДПІ проведено сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій»

опубліковано 09 грудня 2025 о 14:25

Начальником Новоукраїнської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Гальченко Сергієм проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій». 

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на найактуальніші питання: 

1. Чи є обмеження на використання ПРРО в режимі офлайн? 

Відповідно до пункту 13 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР на період дії воєнного стану, надається можливість використовувати ПРРО в режимі офлайн понад обмеження, встановлені законом для звичайних умов. Це означає, що суб’єкти господарювання можуть здійснювати розрахункові операції в ПРРО в офлайн-режимі без обмежень часу, доки не відновиться зв’язок з фіскальним сервером контролюючого органу. 

2. На який пристрій можливо встановити ПРРО?

Програмний РРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший пристрій, який підтримує операційну систему Windows, Android, IOS i web-версії та має підключення до мережі Інтернет. 

3. Який порядок реєстрації ПРРО?

Для реєстрації ПРРО суб’єкт господарювання за допомогою Електронного кабінету платника https://cabinet.tax.gov.ua в електронній формі подає до контролюючого органу за основним місцем обліку:

Повідомлення про об’єкти оподаткування чи об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (код форми F/J1312005). 

Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованих/ удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за формою № 5-ПРРО (код форми F/J 1391802) де зазначаються дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються таким ПРРО.

Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (код форми F/J 1316605). Фіскальним сервером ДПС здійснюється автоматизована обробка даної Заяви, за результатами якої реєструється ПРРО та йому присвоюється фіскальний номер.

4. Чи обов’язково друкувати фіскальний чек на ПРРО?

Суб'єкт господарювання, який використовує програмний РРО може видавати, як паперовий, так і електронний чек (надсилається на електронну пошту покупця або меседжери). Також, продавець може надати платнику податків QR- код, за яким покупець ідентифікує свій фіскальний чек.

5. Як проводити розрахункові операції при частковій оплаті за товар?

При продажу товарів з оплатою декількома платежами (передплата, післяоплата або часткова оплата) продавець повинен оформити і видати окремий фіскальний чек на кожну розрахункову операцію за умови прийняття готівки чи платіжних карток від покупця. За умови оплати покупцем коштів на поточний рахунок продавця (за реквізитами у форматі IBAN) РРО/ПРРО може не застосовуватись. 

Новоукраїнська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області