Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Новоархангельському секторі обслуговування платників провели телефонну «гарячу лінію»

опубліковано 02 травня 2025 о 14:30

Телефонна «гаряча лінія» на тему «Мобілізовані ФОП та самозайняті особи мають право на призупинення та звільнення від нарахувань та сплати податкових зобов'язань»- консультує Новоархангельський сектор обслуговування громадян Голованівської ДПІ .

Сеанс зв’язку був присвячений особливостям звільнення мобілізованих ФОП від сплати податків. На запитання додзвонювачів відповідала завідувач Новоархангельського сектору обслуговування платників Голованівської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Ірина Климанська.

 Завідувач Новоархангельського сектору обслуговування платників інформувала телефоном про новації та зміни у податковому законодавстві , зокрема про те, що платникам податків (ФОП та особам , які провадять незалежну професійну діяльність), які призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов»язків щодо мобілізації за посадами,передбаченими штатами воєнного часу , під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються від обов»язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку та військового збору.

Додзвонювачі цікавилися, що буде, якщо ФОП не подав заяву до податкової? 

За словами Ірини Климанської, податкова служба не має автоматичного механізму припинення нарахування податків навіть у випадку мобілізації підприємця. Якщо ФОП не подав заяву про припинення діяльності або не повідомив податкову, на нього продовжують нараховувати єдиний податок та військовий збір (у разі перебування на спрощеній системі оподаткування).

У такій ситуації ФОП може навіть не знати, що вже став боржником, особливо, якщо перебуває в зоні бойових дій і не має доступу до електронного кабінету платника або інших засобів зв’язку.

Фахівця  запитували, як звільнитися від сплати податків? Підставою для звільнення мобілізованого ФОП від податкових нарахувань є подання за місцем податкової реєстрації таких документів:

·     заяви про звільнення від сплати податків;

·    копії військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов на військову службу за мобілізацією в особливий період.

Якщо ФОП заздалегідь знає про мобілізацію, бажано завчасно подати заяву про припинення підприємницької діяльності. У випадку, коли особу вже мобілізовано, документи можна подати через довірену особу або адвоката.

Що робити, якщо є наймані працівники? Як зазначила Ірина Климанська , якщо мобілізований ФОП має найманих працівників, він має право уповноважити іншу особу на здійснення виплат заробітної плати. Така особа повинна:

-    нараховувати та утримувати податки і збори із зарплати працівників;

-      виконувати функції податкового агента.

Після демобілізації ФОП зобов’язаний протягом 180 днів сплатити всі податки і збори до бюджету. При цьому штрафи та фінансові санкції за період мобілізації не нараховуються.

Новоархангельський сектор обслуговування платників Голованівської ДПІ