Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Голованівській ДПІ проведено практикум щодо заповнення та подання декларації про майновий стан через Електронний кабінет

опубліковано 04 березня 2025 о 16:29

З 1 січня 2025 року розпочалось декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2024 році. Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щороку подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом. 

Основні випадки подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація):

отримання окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування);
отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів);
іноземні доходи;
для отримання податкової знижки.
Зобов’язані подавати Декларацію також:

фізичні особи, які отримують доходи від підприємницької діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування;
фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність ;
іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України мають відобразити доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи;
платники податку на доходи фізичних осіб – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
03 березня 2025 року до Голованівської ДПІ звернувся громадянин, який здійснює волонтерську діяльність на території Голованівського району, щодо надання допомоги у поданні декларації про майновий стан та доходи. 

Працівниками центру обслуговування платників Голованівської ДПІ було надано консультацію щодо заповнення та подання декларації про майновий стан через Електронний кабінет податків, а також роз’яснено про декларування щодо волонтерів-благодійників .

Так, волонтерам — благодійникам, які зареєстровані у реєстрі волонтерів та отримують благодійні внески від фізичних осіб – резидентів чи нерезидентів, необхідно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 01 травня 2025 року. У декларації відображають усі кошти, які надійшли на рахунок упродовж звітного періоду.

Оподаткуванню не підлягають суми коштів, які надійшли на рахунок благодійника і в подальшому були виплачені у вигляді благодійної допомоги на користь учасників бойових дій — військовослужбовців, працівників силових структур, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України тощо, які задіяні у відсічі російської агресії, або на благо членів сімей учасників бойових дій. Не підлягають також оподаткуванню кошти, які було використано на користь фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, в яких проводяться (проводилися) бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій у таких населених пунктах. Поряд з цим, благодійникам слід забезпечити документальне підтвердження витрат. Отримані благодійні внески, а також інші доходи, які не включають до розрахунку загального річного доходу відповідно до статті 165 ПК, відображають у рядку 11.3 розділу III «Доходи, які не включаються до загального річного оподаткованого доходу» майнової декларації. 

Подати декларацію можна декількома способами. Кожен може обрати зручний для себе:

▪ особисто або уповноваженою особою;

▪ поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;

▪ в електронній формі. До речі це найбільш зручна форма. Для цього потрібно лише мати кваліфікований електронний підпис (так званий електронний ключ) та доступ до мережі Інтернет.

Як подати:

▪ через електронний кабінет платника;

▪ через мобільний застосунок Моя податкова.

Сервіси ДПС дозволяють частково автоматично заповнювати декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, які є у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податку, та відомостей про об'єкти нерухомого чи рухомого майна. Це значно спростить процес.

Голованівська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області