Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В Олександрійській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації податкового законодавства в умовах воєнного стану. Необхідність сплати податкового боргу»

опубліковано 10 вересня 2024 о 10:33

В Олександрійській ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації податкового законодавства в умовах воєнного стану. Необхідність сплати податкового боргу» за участі начальника Олександрійської ДПІ Яніни Нечипоренко. 

Під час заходу начальник Олександрійської ДПІ відповіла на чисельні питання платників податків та громадян про можливість реалізації права на податкову знижку, у т.ч. для внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО), використання РРО в умовах воєнного стану, зміни до положень Податкового кодексу України, актуальні питання сплати громадянами податкового боргу із земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мінімального податкового зобов’язання та орендної плати за землю.

Крім цього, поширеними були питання щодо оподаткування виплат благодійної допомоги ВПО в умовах воєнного стану, а також можливостей застосунку «Моя податкова», оскільки саме за його допомогою можна дізнатись про наявність чи відсутність податкового боргу, подати податкову звітність, сплатити податки до бюджету.

Зокрема, Яніна Нечипоренко наголосила, що 26 серпня минув термін сплати земельного податку з фізичних осіб за 2024 рік. У разі наявності питань щодо порядку його сплати громадяни – платники земельного податку, які своєчасно не сплатили податок, можуть звертатися за допомогою до Центру обслуговування платників Олександрійської ДПІ за тел. 0970535384 або за адресою: м.Олександрія, вул. Святомиколаївська, 17, каб. № 206. 

Під час спілкування з абонентами начальник Олександрійської ДПІ зазначила, що останнім часом при сплаті податків, зборів та інших обов'язкових платежів до бюджетів почастішали випадки, коли з розрахункового банківського рахунку підприємства або підприємця проводиться сплата податків за інших суб'єктів господарювання. 

У цьому випадку слід законодавчо звернутися до підпункту 38.2 Податкового кодексу, який передбачає, що сплата податку та збору здійснюється платником податку безпосередньо, а у випадках, передбачених податковим законодавством, - податковим агентом, або представником платника податку.

Крім цього, відповідно до пункту 87.7 Податкового кодексу забороняється будь-яка уступка грошового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам. 

Тому податкова служба застерігає тих платників, якими здійснюється сплата за третіх осіб - такі розрахунки заборонено законодавством. 

На практиці це обертається тим, що всі кошти, сплачені з одного і того ж розрахункового рахунку платника за інших осіб, зараховуються виключно по особовому рахунку такого платника. 

Для прикладу, якщо батько-підприємець розрахувався по податках зі свого розрахункового рахунка за сина-підприємця, сплата зарахується саме батькові, а у сина суми так і залишаться несплаченими. 

Тобто в особовому рахунку сплата податків буде рознесена на ім’я фактичного платника, якому належить розрахунковий рахунок, а не на ту фізичну особу, дані якої вказані в додатковій інформації в платіжній інструкції (у полі «Призначення платежу»).

Олександрійська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області