Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Долинській ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», на тему: «Хто має подавати декларацію про доходи у 2024 році від продажу рухомого майна?»

опубліковано 10 липня 2024 о 14:19

З метою забезпечення об’єктивного інформування платників податків та роз’яснення окремих положень законодавства начальником Долинської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області Оленою Ткаченко проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», на тему: «Хто має подавати декларацію про доходи у 2024 році від продажу рухомого майна?».

Під час телефонного зв’язку розглядалося питання, - Які доходи від продажу рухомого майна  треба обов'язково декларувати 

Шановні платники! Долинська  ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що з 1 січня триває кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2023 року. Так, у разі продажу рухомого майна необхідно до 1 травня подати декларацію про майновий стан та доходи, визначити податкові зобов’язання та до 1 серпня поточного року сплатити їх.

Порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб операцій з продажу або обміну фізичними особами об’єктів рухомого майна визначений ст. 173 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Платниками податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізичні особи – резиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.

Як виняток із положень п. 173.1 ст. 173 ПКУ, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5% (п. 167.2 ст. 167 ПКУ).

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ, а саме 18 відсотків (абзац третій п. 173.2 ст. 173 ПКУ).

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу, може бути зменшений на вартість такого об’єкта рухомого майна, що була задекларована особою як об’єкт декларування у порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування, відповідно до підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ (абзац четвертий п.173.2 ст. 173 ПКУ).

Долинської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області