Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Новоукраїнська ДПІ: проведено семінар для платників щодо застосування РРО/ПРРО

опубліковано 12 вересня 2023 о 08:09

З метою обізнаності платників про новації у податковому законодавстві, щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій, фахівцями Новоукраїнської ДПІ 08.09.2023 року було організовано семінар. Участь у семінарі взяли начальник Новоукраїнської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Сергій Гальченко, начальниця Новоукраїнського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Вікторія Нігай та головний державний інспектор відділу податкових сервісів, організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг управління податкових сервісів ГУ ДПС у Кіровоградській області Вікторія Фулга. На семінарі були присутні 26 фізичних осіб-підприємців, а також участь в роботі семінару прийняли представники АТ КБ «Приватбанк», Банк АТ «Ощадбанк», ТОВ «Калісто-Модуль», та ФОП Гончаренко С.О. (представник компанії - розробника ПРРО Cashalot та СhekBox). 

Акцентували увагу присутніх, що з 1 серпня 2023 року вступив в дію Закон України від 30.06.2023 року №3219 «Про внесення змін до ПКУ та інших Законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 року №3219, також наголошено, що обов’язок використання РРО/ПРРО набрав чинності з 1 січня 2022 року відповідно до п. 61 підрозділу 10 Розділу ХХ ПКУ застосування РРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп є обов’язковим. Ці правила не поширюються на ФОП-«єдинників» І групи та платників єдиного податку, які здійснюють діяльність на території села. Серед інших були обговорені питання щодо правил ведення обліку товарних запасів, правила роботи з РРО для фізичних осіб-підприємців, тощо. Окрему увагу було звернено на питання щодо особливостей реєстрації як апаратного так і програмного РРО. Звернено увагу, що розроблене програмне рішення ДПС - доступне кожному на безкоштовній основі та розміщене за відповідними посиланнями, а здійснити реєстрацію програмного РРО можна в електронному вигляді застосовуючи Електронний кабінет або через Єдине вікно подання електронної звітності. Представниками банківської установи та компаній-розробників на розгляд присутніх були запропоновані умови використання власних програмних продуктів та розробок.

Відбулося обговорення зазначених питань, учасникам семінару було роздано відповідну друковану продукцію з питань застосування РРО. 

Новоукраїнська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області