Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Долинській ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку

опубліковано 22 травня 2023 о 11:23

З метою підвищення податкової культури громадян та роз’яснення окремих положень законодавства начальником Долинської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області Оленою ТКАЧЕНКО 22.05.2023 року проведено сеанс телефонного зв’язку на тему «Обов’язкове застосування РРО з 1 липня: кого стосується?».
Під час сеансу розглянуто наступні питання :

Хто зобов’язаний використовувати РРО та ПРРО з 1 липня 2023? Відновлення штрафів за РРО порушення та перевірок.

Застосування РРО та ПРРО 3 1 липня 2023 

Обов’язок ФОП використовувати РРО та ПРРО при здійсненні розрахункових операцій вступив у дію ще  1 січня 2022 року. Проте під час воєнного стану застосування штрафних санкцій за РРО - порушення було скасовано, окрім штрафів за порушення щодо реалізації підакцизної продукції. Наразі планується відновити обов’язок ФОП використовувати реєстратори РРО та ПРРО при здійсненні розрахункових операцій, а також повноцінне застосування санкцій. 

Реєстратори розрахункових операцій у 2023 році зобов’язані використовувати підприємці, які здійснюють розрахункові операції:

фізичні особи підприємці 2-4 груп спрощеної системи оподаткування, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу;
фізичні особи підприємці на загальній системі оподаткування;
Таким чином, застосування РРО обов’язкове для підприємців, що ведуть розрахункові операції в готівковій чи в безготівковій формі, при продажу товарів або наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також при прийманні готівки для подальшого її переказу.

Хто звільнений від використання РРО та ПРРО 2023

Є категорії підприємців, які не мають обов’язку використовувати програмні та класичні реєстратори розрахункових операцій, зокрема:

ФОП 1 групи;
підприємці, які приймають оплати виключно у формі банківського переказу за реквізитами IBAN;
ФОП, які використовують спрощену систему оподаткування у трудових відносинах;
підприємці, що реалізують товар у селах (якщо вони не здійснюють дистанційний продаж товарів та не реалізують підакцизні товари).
Зверніть увагу: починаючи з 1 січня 2023 року торговці, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тисяч осіб повинні забезпечити приймання безготівкових розрахунків, в тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних додатків або пристроїв за товари чи послуги, включно з дистанційною реалізацією таких товарів чи послуг. Відповідальність за незабезпечення прийому платіжних карток для здійснення розрахунків за продані товари застосовується додатково до штрафу за невиконання вимог Закону про РРО.

Штрафи за порушення РРО 2023

У разі виявлення здійснення розрахункових операцій через РРО чи ПРРО на неповну суму вартості проданих товарів чи послуг, непроведення розрахункових операцій через РРО та ПРРО з фіскальним режимом роботи; невидачі відповідного розрахункового документа штраф накладається  в розмірі: 

100 % вартості реалізованих  з порушеннями товарів, робіт чи послуг —  за перше таке порушення;
150 % вартості реалізованих   з порушеннями товарів, робіт чи послуг — за кожне наступне виявлене порушення.
Окрім того у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості застосовується штраф у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів.

Долинська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області