Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В Олександрійській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

опубліковано 13 березня 2023 о 14:11

З метою підвищення рівня обізнаності платників податків з новаціями податкового законодавства податківці Олександрійської ДПІ проводять інформаційні заходи. Відтак, нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», під час якої начальник Олександрійської ДПІ Яніна НЕЧИПОРЕНКО відповіла на запинання платників податків щодо податкових змін, які набрали чинності з 1 січня 2023 року, зокрема мінімального податкового зобов’язання. 

Найпоширеніше питання стосувалось визначення мінімального податкового зобов’язання, якщо простими словами – то це мінімальне зобов'язання зі сплати податків, які необхідно сплатити за користування (оренда, суборенда, емфітевзис, постійне користування) або володіння земельною ділянкою. Вперше таке зобов'язання виникає за результатами 2022 року.

Під час годинного спілкування багатьох цікавили питання щодо механізму нарахування мінімального податкового зобов’язання, хто має його сплачувати, на підставі яких даних нараховується податок та що зміниться для орендарів та орендодавців земельних ділянок. 

Посадовиця зауважила, що мінімальне податкове зобов’язання не встановлюється і, відповідно, не підлягає сплаті за:

·  земельні ділянки, що використовуються дачними (дачно-будівельними) та садівничими (городницькими) кооперативами (товариствами), а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів за результатами приватизації;

·  землі запасу;

· земельні ділянки, що віднесені до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 01.01.2022 року знаходилися у межах населених пунктів;

·  земельні ділянки зон відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Також на період здійснення заходів із забезпечення проведення операції Об’єднаних сил (ООС) щодо земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, що розташовані на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів на лінії зіткнення, мінімальне податкове зобов’язання не визначається. 

Яніна Вадимівна нагадала про запровадження електронних сервісів ДПС з надання електронних послуг платникам податків, скориставшись послугами яких, платники податків можуть вести документообіг та сплачувати податки онлайн, отримувати актуальну інформацію, не відвідуючи Центри обслуговування платників, що надає можливість уникнути черг та значно зекономити час.