Головне управління ДПС
у Кіровоградській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Проведено робочу зустріч за участю фахівців Маловисківської ДПІ

опубліковано 20 січня 2023 о 12:55

19 січня 2023 року у приміщенні Смолінської селищної ради фахівцями Маловисківської ДПІ проведено робочу зустріч з керівниками сільськогосподарських підприємств, фермерських  господарств та землекористувачами Смолінської об'єднаної територіальної  громади.

Спеціаліст відділу оподаткування, податків і зборів фізичних осіб Новоукраїнського управління ГУ ДПС в Кіровоградській області Наталія Панченко розповіла про вимоги в податковому законодавстві України, що стосуються оподаткування сільгосптоваровиробників, в тому числі громадян – одноосібників в 2023 році.

Так, громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи, розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подати річну декларацію. Такий обов’язок виникає при отриманні: доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема: доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір тощо. Доходів від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема: дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, інвестиційних доходів, іноземного доходу, інших, передбачених Кодексом випадках. Особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.

Також, було наголошено, що податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси.

Наказом МФУ від 17.12.2020 № 783 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859», з 01.01.2022 введено в дію нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається в такі граничні строки:

- для громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;

- для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2023 (включно);

- для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).

При направленні декларації засобами електронного зв’язку через «Електронний кабінет» передбачається часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

з 2023 року власникам або користувачам земельних ділянок  потрібно сплачувати мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) за свої земельні частки (паї). Якщо земельна ділянка не перебуває в офіційній оренді, тоді сплачувати МПЗ доведеться її власнику. У кого ж є офіційний договір оренди – за того сплачувати має орендар. Сплата податку поширюється на власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які розташовані за межами населених пунктів, а також у їхніх межах, якщо розмір ділянки становитиме 0,5 га та більше. Не повинні сплачувати податок власники земельних ділянок у населених пунктах чи дачних (садових) кооперативах.

Також, податківці нагадали про можливість громадян скористатися податковою амністією, тобто легалізувати свої активи, придбані за кошти з яких не були сплачені податки.

 

 Маловисківська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області