Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Працівниками Світловодської ДПІ проведено зустріч з фізичними особами підприємцями

опубліковано 11 січня 2022 о 09:13

У рамках взаємодії з платниками та проведення роз’яснювальної роботи, відбулася виїзна зустріч з фізичними особами підприємцями які планують застосовувати РРО з 01.01.2022 року, на тему «Застосування РРО та ПРРО. Актуальні питання» за участі працівників Світловодської ДПІ .

На запитання платників податків відповідала – начальник Світловодської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Валентина Колєснікова.

Так, наведемо найактуальніші запитання, які цікавили платників податків.

1. Хто з фізичних осіб-підприємців повинен застосовувати РРО або ПРРО з 01 січня 2022 року?

Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій», з 01 січня 2022 року всі ФОП, які здійснюють розрахунки за готівку, повинні застосовувати РРО або ПРРО, крім ФОП платників єдиного податку 1-ї групи та які не мають найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках.

 2. Яке обладнання може використовуватися при застосуванні ПРРО?

Програмний РРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший гаджет, який має операційну систему та підключення до інтернет.

 3. Чи потрібно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?

Суб’єкт господарської діяльності самостійно обирає вид РРО (програмний та/або апаратний). Якщо приймається рішення використовувати лише програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО потрібно скасувати.

 4. Чи потрібно вести КОРО при використанні ПРРО?

Використання книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) передбачена лише для класичних РРО, на період відсутності електроенергії або виходу касового апарату з ладу. У випадку використання ПРРО, на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС, проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей. Тому КОРО не використовується для ПРРО.

 5. Які переваги Програмних РРО?

Z-звіти генеруються автоматично, тобто і штрафів за не роздрукування такого звіту не буде. Не актуальні також і Книги обліку розрахункових операцій і розрахункові книжки.

Також, платники цікавилися можливостями ІТС «Електронний кабінет» на що було надано роз’яснення що відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 «Про затвердження Порядку функціонування Електронного кабінету», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 01 серпня 2017 року за №942/30810, запроваджено інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет».

Створення ІТС «Електронний кабінет» забезпечено на базі існуючого електронного сервісу «Електронний кабінет платника».

Електронний кабінет має функціональні частини:

відкрита (загальнодоступна) частина та приватна частина (особистий кабінет).

Для забезпечення взаємодії засобами Електронного кабінету в приватній частині (особистий кабінет), яка є індивідуальною персоніфікованою веб-сторінкою користувача, платник податків здійснює електронну ідентифікацію з використанням ЕЦП відповідальних осіб платника (директора, бухгалтера, осіб, які мають право підпису), наданого будь – яким акредитованим центром сертифікації ключів відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».

Приватна частина (особистий кабінет) Електронного кабінету забезпечує надання платнику податків послуг, перелік яких передбачено Податковим кодексом України.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб - портал ДПС.

  

Світловодська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області