Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Бобринецькій ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

опубліковано 10 січня 2022 о 15:25

У Бобринецькій ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області проведено сеанс «гаряча лінія» на тему «Реєстрація та застосування РРО/ПРРО у 2022 році».

На запитання платників податків та громадян відповідав начальник Бобринецької ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області Ігор ІСУПОВ

Було надано відповіді на такі запитання:

1. Чи обов’язково при реєстрації програмного РРО подавати повідомлення за формою 20-ОПП?

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням. Повідомлення за ф. №20-ОПП (далі - Повідомлення) подається платниками податків за умови наявності об’єктів оподаткування або об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням. У Повідомленні надається інформація про всі об'єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду.

Тобто, платник податків зобов’язаний подати Повідомлення, якщо під час реєстрації ПРРО суб’єктом господарювання не повідомлено контролюючий орган про об’єкт оподаткування (господарську одиницю) платнику податків надсилається відмова у реєстрації ПРРО.

2. Де можна отримати електронний цифровий підпис?

Отримати електронний цифровий підпис можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК).

Наприклад:

-АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДПС

-АЦСК ПАТ «КБ «Приватбанк»,

-АЦСК АТ «Ощадбанк»

-АЦСК «Україна»

-АЦСК «МASTERKEY»,ТОВ «АРТ-Мастер»

та інші.

3. Яка послідовність дій має бути здійснена суб’єктом господарювання для реєстрації ПРРО?

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі заяви, що подається у електронній формі через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, встановленим наказом Мінфіну від 06.06.2017 № 557. 

4. Чи необхідно реєструвати КОРО на програмний РРО?

Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги обліку розрахункових операцій на програмний реєстратор розрахункових операцій.

  

Бобринецька ДПІ ГУДПС у Кіровоградській області