Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В приміщенні Новомиргородської ДПІ проведено практикум з приватними підприємцями з питання користування електронним кабінетом платника податків та застосування РРО /ПРРО

опубліковано 13 грудня 2021 о 11:05

В приміщенні Новомиргородської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області 09.12.2021 року в приміщенні Новомиргородської ДПІ проведено практикум з приватними підприємцями з питання користування електронним кабінетом платника податків та застосування РРО /ПРРО підприємцями спрощеної системи оподаткування в 2022 році.

Пропоную ознайомитися з найактуальнішими питаннями семінару – практикуму

Які можливості надає електронний кабiнет для платників податків?

ЕК має дві частини:

 

  1. Загальнодоступна

  2. Приватна - особистий кабінет

У першій частині користувачі мають доступ до публічних реєстрів, зокрема: дані про взяття на облік платників; реєстр страхувальників; реєстр платників ПДВ; реєстр платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги ОРО; дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального; реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами

Також у відкритій частині є податковий календар, де ви можете знайти інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності. Переглянути та надрукувати бланки податкової звітності. Заповнити декларацію про майновий стан і доходи для громадян. Також знайдете там контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників.

В особистому ЕКПП - юрособа, фізособа - суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин, посадова особа державного органу тощо, - можуть знайти для себе наступні сервіси:

персоніфікований податковий календар;

перегляд облікових даних платника;

подання звітності в електронному вигляді до органів ДФС, пенсійного фонду та статистики;

перегляд та друк раніше поданої звітності;

перегляд вхідних/вихідних документів;

листування з органами ДФС;

подання заяв, запитів для отримання інформації;

інформація про стан розрахунків з бюджетом;

Провести реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних. Отримати інформацію з Єдиного реєстру податкових накладних, з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування ПДВ та з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування реалізації пального.

 

Як надсилати звіти у своєму ЕКПП?

 

У своєму ЕКПП у пункті меню «Введення звітності» ви можете створювати, редагувати, підписувати та надсилати податкову, пенсійну та статистичну звітність до податкової, Пенсійного фонду України та органів статистики.

Для використання особистого ЕКПП необхідно оформити електронний цифровий підпис (ЕЦП), який використовується для входу в приватну частину.

ЕЦП повинен бути сертифікований у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС - acskidd.gov.ua.

Кожен у кого є рахунок у ПриватБанку можуть скористатися його центром сертифікації ключів для отримання ЕЦП.

Як зайти у свій особистий ЕКПП?

Отримавши свій ЕЦП заходимо на головну сторінку cabinet.sfs.gov.ua. Натискаємо на кнопку «Увійти», що в правому верхньому кутку.

Далі завантажуєте свій ЕЦП і заходите у свій особистий ЕКПП.

Як зареєструвати реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) в контролюючому органі ?

Реєстрація  реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання .

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО (далі – реєстраційна заява за формою № 1-РРО).

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації РРО посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня надходження реєстраційної заяви за формою № 1-РРО приймає рішення про можливість реєстрації РРО, формує та резервує фіскальний номер РРО в інформаційній системі ДПС та надсилає до центру сервісного обслуговування (далі – ЦСО) інформацію у вигляді довідки про резервування фіскального номера реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-РРО засобами телекомунікацій в електронній формі.

Після закінчення робіт із введення РРО в експлуатацію ЦСО надсилає до контролюючого органу, де проводиться реєстрація РРО, примірники довідки про опломбування РРО та акта введення в експлуатацію РРО засобами телекомунікацій в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів, із зазначенням обов’язкових реквізитів електронних документів. Роботи з введення РРО в експлуатацію виконуються ЦСО відповідно до вимог експлуатаційних документів у строк, що не перевищує трьох діб з дати його інформування ДПС про резервування фіскального номера реєстратора.

Протягом трьох робочих днів з дати надсилання до ЦСО довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання повинен забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи (внесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізація та опломбування РРО в ЦСО).

Після отримання належним чином оформлених документів посадова особа контролюючого органу не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС, розміщує в Електронному кабінеті в електронній формі та/або надає (надсилає) суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО за формою № 3-РРО (додаток 3 до Порядку) (далі – реєстраційне посвідчення за формою № 3-РРО), що засвідчує реєстрацію РРО в контролюючому органі. 

Якщо суб’єкт господарювання має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), то він повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. На обліку має перебувати також його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Для кого є обов’язковим застосування РРО з 1 січня 2022 року?

З 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки.

Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.

Податківці звертають увагу підприємців платників єдиного податку ІІ-ІV груп на необхідності завчасної реєстрації РРО чи програмних реєстраторів розрахункових операцій у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.

 Новомиргородська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області