Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У ВільшанськІй ДПІ відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Електронні сервіси ДПС»

опубліковано 10 грудня 2021 о 10:53

У ВільшанськІй ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області за участі головного деражвного інспектора ДПІ Нєдєлкової Ірини відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Електронні сервіси ДПС». Надаємо увазі читачів найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.

Питання: Яку програму можна обрати для подання звітності?

Відповідь: Є дуже багато платних програм, проте Державна податкова служба надає безкоштовне програмне забезпечення - це «Електронний кабінет» та «Єдине вікно подання електронної звітності».

Питання: Як фізичній особі дізнатися про наявність податкового боргу в Електронному кабінеті?

Відповідь: Фізичні особи – громадяни, які не є суб’єктами господарювання, можуть отримати інформацію про наявність або відсутність у них податкового боргу, використавши Електронний кабінет, зайти до якого можна за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Питання : Які сервіси можна отримати через Електронний кабінет платника?

Відповідь: З метою економії часу платникам зручно обирати електронний формат спілкування з податковими органами. Електронні сервіси ДПС, зокрема, сервіси Електронного кабінету, дають змогу не лише подати податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв’язку через Електронний кабінет, але й надіслати заяви, отримати довідки, ознайомитись з корисною інформацією.

Наприклад, отримати інформацію про стан розрахунків з бюджетом можна у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету.

Запит про отримання витягу щодо стану розрахунків з бюджетами та цільовими фондами за даними органів ДПС надсилається за формою «F/J1300204» через меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету.

У приватній частині Електронного кабінету інформація щодо облікових даних, поданої звітності, стану розрахунків з бюджетом, листів, запитів, реєстрації податкових накладних та інших сервісів оновлюється в режимі реального часу.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача

Питання: Яким чином можна отримати кваліфікований електронний підпис для отримання можливості взаємодії з контролюючими органами ДПС дистанційно, в електронному вигляді?

Відповідь: Платник (юридична особа, самозайнята особа, фізична особа тощо) має право отримати кваліфіковану електронну довірчу послугу у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Зокрема, платник може отримати безкоштовно кваліфікований електронний підпис у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби України (скорочено – КНЕДП ІДД ДПС). Отримати необхідну інформацію щодо переліку документів, необхідних для отримання кваліфікованої електронної довірчої послуги в КНЕДП ІДД ДПС можна на офіційному сайті за адресою: http://acskidd.gov.ua, розділ «Отримання електронних довірчих послуг».

Також існує можливість отримання послуг кваліфікованого електронного підпису не лише в КНЕДП ІДД ДПС, але звернувшись до будь-яких інших кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, перелік яких розміщено на офіційному сайті центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України за адресою: http://czo.gov.ua, розділ «Довірчі послуги».

Запитання: Чи можливо здійснити реєстрацію РРО (ПРРО) через Електронний кабінет?

Відповідь: З 01 серпня 2020 року безкоштовне програмне забезпечення для програмного РРО (далі ‒ ПРРО) стало доступним для повноцінного використання на добровільній основі.

Зазначений програмний продукт є альтернативою традиційним касовим апаратам, причому встановити його можна на смартфон, планшет, комп’ютер або інший пристрій, що має ОС Android або Windows. В перспективі планується введення ПРРО і для iOS.

Впровадження ПРРО не виключає застосування класичних касових апаратів. Це альтернатива, яка дозволяє з 1 січня бізнесу обирати той пристрій, який є більш зручним для проведення розрахункових операцій – класичний та/або програмний РРО.

Здійснити реєстрацію програмного РРО можна, подавши реєстраційну заяву в електронній формі, скориставшись засобами Електронного кабінету.

Також слід згадати про відеоуроки від податкової, за допомогою яких платники податків можуть вивчити всі тонкощі використання електронних сервісів. Їх можна знайти на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/