У рамках розширення надання податкових сервісних послуг та підвищення рівня співпраці між податковими органами та органами місцевого самоврядування 12 листопада 2021 року відбулася зустріч в форматі «круглого столу» між фахівцями Вільшанської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області та представниками Вільшанської селищної територіальної громади.
Відкриваючи засідання «круглого столу, начальник Вільшанської ДПІ Валентина Сокол зазначила, що мета подібних зустрічей – роз’яснити актуальні питання податкового законодавства, визначити коло проблемних питань, намітити шляхи їх вирішення, та як наслідок – налагодити тісну співпрацю між податковою службою та територіальними громадами.
Під час зустрічі Валентина Сокол наголосила присутнім, що з 1 січня 2022 розпочинається кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року, про право платників на податкову знижку. І вже зараз потрібно проводити роз’яснювальну роботу з питань декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році.
В рамках інформаційної кампанії важливим фактором є підвищення іміджу та ступеня довіри платників до податкової служби. Сучасний рівень інформаційних технологій дозволяє вирішити чимало питань в органах Державної податкової служби дистанційно.
Однією з найпоширеніших послуг є приймання податкової та іншої звітності органами ДПС.
Валентина Сокол розповіла, що Податковим кодексом України передбачено подання звітності в електронному вигляді і є можливим за умови отримання електронних ключів в акредитованих центрах сертифікації. Перевагами онлайн звітування є: економія часу, постійна актуалізація (оновлення) програмного забезпечення відповідно до останніх змін у податковому законодавстві, захист від несанкціонованих переглядів та втручань, арифметичний контроль за показниками податкової звітності, автоматичне створення архіву електронних копій звітів, квитанцій та інших документів.
Звернула увагу, що спілкування з податковою службою в електронному вигляді набагато зручніше та швидше. Особливо важливо це зараз – у період карантину та обмежувальних заходів.
В ході зустрічі окремий акцент було зроблено на те, інформацію про податкові сервіси, новини, статті, анонси, роз’яснення, коментарі керівництва та фахівців і багато корисного, користувачі мають можливість отримувати на офіційних сторінках Державної податкової служби України та Головного управління ДПС у Кіровоградській області в доступному зручному форматі з соціальної мережі Facebook та месенджеру Telegram.
Наприкінці зустрічі було досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці та обміну інформацією, необхідної для системної та плідної роботи.