Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Світловодську відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом фізичної особи»

опубліковано 17 серпня 2021 о 14:46

З метою підвищення податкової культури громадян та роз’яснення окремих положень, запровадженого з 1 вересня одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету, 17 серпня цього року, відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом фізичної особи». На запитання громадян м.Світловодська відповіла головний державний ревізор-інспектор Олександрійського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Кіровоградській області Антоніна БЕСПАЛЬКО.

Основні питання, на які надано відповідь під час сеансу телефонного зв’язку:

1. В які терміни можна буде подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію?

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування. Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

2. Які гарантії надаються громадянину у разі подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації та сплати збору?

Гарантії суб’єктам господарювання наступні:

- не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання доходів,за рахунок яких було одержано задекларовані активи;

- одноразові (спеціальні) добровільні декларації, а також відомості, що містяться в них, не можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта;

- відомості, що містяться у одноразових (спеціальних) добровільних деклараціях є конфіденційною інформацією;

- одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає камеральній перевірці у спеціальному порядку (на виявлення арифметичних та логічних помилок). Таким чином, податковими органами не проводяться документальні перевірки;

- звільнення від сплати військового збору.

3. За якими ставками необхідно сплачувати збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів та сплачується декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Для сплати збору запроваджено три ставки: 5 відсотків - щодо валютних цінностей на рахунках у банку в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні, 9 відсотків – щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном та 2,5 відсотка - щодо активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків, 11,5 відсотки або 3 відсотки відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

4. Що являється об’єктом оподаткування при одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні?

Об’єктами декларування є:

  • нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості, об’єкти нежитлової нерухомості);

  • рухоме майно (транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми; інше цінне рухоме майно – предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали та каміння, ювелірні вироби тощо);

  • валютні цінності (національна валюта, іноземна валюта, банківські метали, депозит);

  • інші об’єкти (частки у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, цінні папери, права на отримання дивідендів тощо).