Головне управління ДПС
у Кіровоградській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Начальник Устинівської державної податкової інспекції провела зустріч з сільським старостою

опубліковано 19 липня 2021 о 12:47

У рамках співпраці з представником територіальних громад, 13 липня 2021 року, проведена зустріч з старостою с. Криничне Устинівської селищної територіальної громади. Зустріч проведена за участю начальника Устинівської державної податкової інспекції Тетяною ДУБЧЕНКО, головним державним ревізор-інспектором Кропивницького відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування юридичних осіб ГУ ДПС у Кіровоградській області Світланою ОКОВИТОЮ та представником старостою Криничненської території Устинівської селищної територіальної громади Іриною Михайлевич.

Так, начальник Устинівської державної податкової інспекції Тетяна ДУБЧЕНКО акцентувала увагу присутніх на дотриманні податкового законодавства платниками податків, а саме: декларуванні земельного податку, орендної плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та податку з доходів фізичних осіб, на своєчасній сплаті нарахованих податків і зборів та погашенні податкового боргу. Крім того, нагадала присутнім про важливість легалізації тіньової зайнятості населення, про шляхи протидії ухиленням від оподаткування.

Тетяна Дубченко зауважила, що велику частку в надходженнях до бюджету громади складає податок на доходи фізичних осіб. Нагадала, що надходження цього податку залежить від розміру заробітної плати та звернула увагу на проведенні аналізу обсягу сплати ПДФО від суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території громади та контроль за надходженнями податку. Суттєвим резервом бюджету громади залишається добровільне щорічне декларування доходів, у т.ч. громадян, які самостійно обробляють власні земельні ділянки чи паї площею понад 2 га, та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції, а також фізичних осіб – орендодавців, які надають власні земельні ділянки чи паї в оренду громадянам, які не є суб’єктами господарювання, та отримують дохід у вигляді орендної плати. Звернула увагу на необхідності дотримання податкового законодавства платниками податків, а саме, своєчасному/повному декларуванні земельного податку, орендної плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та податку з доходів фізичних осіб; своєчасній/повній сплаті нарахованих податків і зборів, погашенні податкового боргу; легалізації тіньової зайнятості населення, протидії ухиленням від оподаткування.

Присутні обговорили розміри ставок земельного податку, орендної плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та єдиного податку на території громади.

Серед іншого, Тетяна Георгіївна, звернула увагу на окремі суб’єкти господарювання громади та зорієнтувала присутніх на можливі резерви, нагадала про переваги користування електронними сервісами ДПС України.

У свою чергу староста Ірина Михайлевич наголосила про на готовності до якісної та ефективної співпраці громади з податковою службою та платниками податків, задля забезпечення виконання дохідної частини бюджету Устинівської громади.

Устинівська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області