Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Долинській ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Програмний РРО: реєстрація, переваги інтеграції, готові рішення ПРРО»

опубліковано 16 червня 2021 о 07:59

Долинською ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області 14.06.2021 року проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» під час якої відповідала на актуальні питання платників податків на тему «Програмний РРО: реєстрація, переваги інтеграції, готові рішення ПРРО» начальник Долинської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Олена ТКАЧЕНКО.

Пропонуємо ознайомитися з найактуальнішими фрагментами телефонної «гарячої лінії»:

  1. Кому із платників єдиного податку треба використовувати ПРРО у 2021 році обов'язково та коли необхідно розпочати використовувати Програмного РРО платнику єдиного податку у разі перевищення граничного рівня доходу?

За офіційними даними обов'язково використовувати програмні РРО мають:

  • платники єдиного податку 2-4 групи, дохід яких за останній звітний рік перевищує 220 мінімальних заробітних плат;

  • платники єдиного податку, що ведуть торгову діяльність лікарськими та медичними засобами, складною побутовою технікою та ювелірними виробами, в незалежності від суми їхнього доходу; 

При цьому немає чітких обмежень, щодо використання конкретних ПРРО. Головною умовою їх експлуатації є реєстрація суб'єктом господарювання програмного РРО в ДПС. 

У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп (фізичною особою – підприємцем) в календарному році обсягу доходу, 1 мільйон 320 тисяч гривень, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

2. Як встановити та зареєструвати програмний РРО?

Програмний реєстратор розрахункових операцій - це програмне забезпечення, що встановлюється на будь-який гаджет (телефон, планшет) чи комп'ютер, що має вихід до мережі інтернет і дозволяє здійснювати миттєву фіскалізацію чеків на сервері ДПС.

3. Як отримати сертифікат для програмного РРО в Україні?

  •  Отримайте КЕП у ДПС (безкоштовно) за посиланням  https://cabinet.tax.gov.ua/login  або ж у будь-якого сертифікованого надавача електронних довірчих послуг;
  • Встановіть на будь-який гаджет чи комп'ютер програму чи застосунок для проведення фіскалізації;

  • Зареєструйте суб'єкт господарювання по формі № 20-ОПП;

  • Зареєструйте касу та касира(для цього потрібно подати заяву форми №1 ПРРО (J/F 1316602);

  • Введіть чи імпортуйте товари до ПРРО;

  • Створюйте чеки за звичним сценарієм роботи фіскального реєстратора (відкриття дня, друкування нульового чека і т.д.)

4. Як виглядає на практиці робота з програмним РРО?

Налаштувати передачу даних між системами можна самостійно, дотримуючись алгоритму, відеоогляд якого є на офіційному сайті ВебЧек. Звертаємо увагу, при налаштуванні обміну, обов'язкового потрібно вказати номер реєстратора та ЕЦП касира. 

5. Як відбувається фіскалізація чеків в кабінеті ДПС через ПРРО?

В програмі 1С чи BAS, в інтерфейсі касира продавець формує товарний чек, відповідно до позицій номенклатури та натискає “оплата”, вибираючи форму оплати (готівкову чи безготівкову);

Облікова система у вигляді сформованого електронного чека передає інформацію до ПРРО ВебЧек;

Програмний реєстратор, використовуючи ЕЦП касира підписує чек і відправляє для проведення операції фіскалізації на сервер ДПС;

Зареєстрований чек через ПРРО ВебЧек повертається в облікову систему для подальшого друку чи його відправки через будь-який мессенджер.

Відкриття зміни та її закриття також можна робити через облікову систему: друк нульового чека, формування X та Z звітів.

6. Чи може СГ самостійно створити для себе «Програмний РРО» та використовувати його у своїй діяльності?

Основними законодавчо встановленими вимогами для будь-якого ПРРО, є забезпечення виконання ним фіскальної функції через фіскальний сервер контролюючого органу та обов’язкове включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій. Якщо ці умови виконуються ПРРО, то такий ПРРО може застосовуватись для проведення розрахункових операцій не залежно від того, хто його виробник

7. Коли не застосовується Програмний РРО?

Програмний РРО не застосовується при наступних розрахунках: перерахування коштів з рахунку суб'єкта господарювання на рахунок СГ, перерахування коштів через касу банку, через платіжний термінал банку (готівкою чи електронними платіжними системами (ЕПЗ)), дистанційні послуги з ЕПЗ через LiqPay, Portmone, iPay, Приват24, Монобанк, Ощад24/7

Долинська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області