Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Новомиргородською ДПІ проведено сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Новації у сфері застосування РРО»

опубліковано 16 березня 2021 о 11:22

На минулому тижні начальником Новомиргородської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Чорною Світланою проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації у сфері застосування РРО».

Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі запитання платників податків:

1. Що потрібно зробити суб’єкту господарювання для реєстрації програмного РРО?

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також, на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.
     Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет або засобами телекомунікацій.
     Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

2. Чи виникає обов’язок застосування РРО у ФОП – єдинника при здійсненні діяльності ветеринарної аптеки?

З1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про ветеринарну медицину» від 25.06.1992 року № 2498-XIIветеринарна аптека – заклад ветеринарної медицини – аптека, аптечний пункт, аптечний кіоск, що здійснюють обіг ветеринарних препаратів і надання консультацій з питань їх застосування, тобто, діяльність ветеринарних аптек не відноситься до ризикових, тому обов’язок застосування РРО протягом 2021 року виникає тільки у випадку перевищення обсягу максимального доходу.

3. Коли потрібно видавати фіскальний чек при продажу товару в Інтернет - магазині?
Якщо, споживач через Інтернет, замовив товар і розрахунок за нього було здійснено із застосуванням платіжних карт, за умови доставки таких товарів поштою або кур’єрською службою, суб’єкт господарювання зобов’язаний надати розрахунковий документ встановленої форми (фіскальний чек ПРРО або РРО) разом з придбаним товаром.
Якщо, доставка товару здійснюється поштою за умови післяплати, то в момент отримання товару на поштовому відділенні покупець вносить кошти для перерахування на банківський рахунок продавця. Відповідний документ, що підтверджує факт оплати товару, у цьому випадку зобов’язане видавати поштове відділення. Документом, що свідчить про отримання того або іншого товару, буде видаткова накладна продавця, вкладена суб’єктом господарювання (продавцем) у посилку.

4. Яким чином внести зміни у дані про програмний РРО (крім перереєстрації)?

Заява про внесення змін у дані про ПРРО подається у разі змін даних, що вказуються у заяві про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-ПРРО (далі – Заява за ф. № 1-ПРРО; ідентифікатор форми J/F 1316602) , що не потребують перереєстрації (зміни назви ПРРО тощо).

Заява за ф. № 1-ПРРО подається з позначкою у рядку 1 розд. 1 «Дія» «Зміни (крім перереєстрації)». Дана заява подається суб’єктом господарювання за умови направлення останнього фіскального звітного чека та закриття останньої зміни на такому ПРРО.

5. Які дії суб’єкта господарювання, якщо у кінці дня не проведено операцію «Службова видача»?

Якщо операція «Службова видача» не виконана перед закриттям зміни, потрібно, щоб першою операцією перед відкриттям наступної зміни була операція «Службове внесення». В цьому випадку невідповідність сум готівки на місці проведення розрахунків не виникне.

  Новомиргордська ДПІ

ГУ ДПС у Кіровоградській області