Начальником Новоукраїнської ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області Гальченко Сергієм проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Кампанія декларування 2021».
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на питання, які цікавили громадян:
1. Чи потрібно громадянину, який перебував на роботі закордоном декларувати отримані доходи?
Відповідно до ст. 13 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) доходи, отримані фізичною особою - резидентом з джерел походження за межами України, включаються до складу загального річного оподаткованого доходу, крім доходів, що не підлягають оподаткуванню в Україні відповідно до положень ПКУ чи міжнародного договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Згідно п. 170.11.2 ст. 170 ПКУ у разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 ПКУ, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.
2. Яка ставка податку на доходи фізичних осіб застосовується у випадку отримання спадщини від особи з якою не перебував у родинних зв’язках?
Відповідно до п. 174.2.2 ст. 174 ПКУ вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковується за ставкою 5 відсотків бази оподаткування.
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації.
Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
3. Який термін подання декларації про майновий стан і доходи громадянами?
Податкова декларація, за період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи з фізичних осіб подається до 1 травня року наступним за звітним. Останнім днем подання податкової декларації громадянами, які отримали дохід у 2020 році буде 30 квітня 2021 року.
4. Який способом можливо подати декларацію про майновий стан і доходи?
Податкова декларація подається в податкову інспекцію за місцем проживання (реєстрації).
Згідно п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за вибором платника податків в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
У зв`язку з напруженою епідеміологічною ситуацією в країні, звертаємо увагу платників на можливість надсилати декларації засобами електронного зв'язку(он-лайн).
Новоукраїнська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області