В Бобринецькій ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області було проведено практикум, на якому громадяни опанували навички самостійного генерування електронного цифрового підпису від АТ КБ «Приватбанк», основи електронного одноразового декларування та робота в Електронному кабінеті ДПС України.
Так наголошено, що з 21 липня 2021 року набрав чинності Закон України від 15 червня 2021 року № 1539 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.
Прийнятий Закон № 1539 створює умови легалізації активів, які були приховані від оподаткування, та надає можливість фізичним особам самостійно виправити допущені у минулому помилки та порушення шляхом добровільного декларування активів.
Добровільне декларування активів фізичними особами забезпечує додаткову прозорість та сприяє належній сплаті податків у подальшому, а також підвищує загальний рівень податкової культури.
Разом з тим, Законом № 1539 суб’єктам декларування надаються гарантії, а саме:
не проводиться податкова перевірка щодо джерела отримання доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані активи;
одноразові (спеціальні) добровільні декларації, а також відомості, що містяться в них, не можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках, а також доказах у кримінальних провадженнях, справах про адміністративні правопорушення, цивільних та адміністративних справах стосовно декларанта;
відомості, що містяться у деклараціях є конфіденційними та не підлягають розголошенню;
звільнення від сплати податків і зборів з доходів, з яких не було сплачені податки і збори за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані активи.
Водночас слід знати, що в подальшому на законодавчому рівні буде запроваджено нові правила контролю доходів та витрат фізичних осіб.
Розглянуто наявні можливі варіанти доступу до приватної частини Електронного кабінету який надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, через Інтегровану систему електронної ідентифікації - id.gov.ua (MobileID та BankID) або з використанням мобільного застосунку «ДІЯ».
Розділ «Реєстраційні дані» зазначеного режиму містить інформацію про код та найменування основного виду економічної діяльності, розділ «Види діяльності» – інформацію про всі КВЕД платника, які внесені до ЄДР (код ВЕД, найменування ВЕД, ознака віднесення до основного виду економічної діяльності).