Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Голованівською ДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Застосування РРО/ ПРРО»

опубліковано 05 жовтня 2022 о 15:53

Голованівська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що 05 жовтня 2022 року було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з наступної тематики:

«Застосування РРО/ ПРРО». На запитання платників відповідала головний державний інспектор Голованівської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області Людмила АДАМЧУК.

Надаємо відповіді на актуальні запитання щодо застосування РРО/ПРРО.. 

Чи застосовуються у період воєнного стану санкції за порушення вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР? 

Згідно з п. 12 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265) тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажупідакцизних товарів. 

Чи має право контролюючий орган після припинення або скасування воєнного стану перевірити період починаючи з 24 лютого по день закінчення воєнного стану в частині дотримання СГ норм ЗУ № 265? 

Контролюючі органи не позбавлені права проводитиперевірки суб’єктів господарювання, як під час дії воєнного стану, так і після його завершення, при цьому, період їх господарської діяльності з 24 лютого 2022 року по день закінчення воєнного стану перевіряється у загальному порядку. У разі встановлення порушень Закону № 265, допущених в цей же період, ДПС буде застосовувати штрафні санкції після припинення або скасування воєнного стану на території України. 

В то же час, після закінчення воєнного стану штрафні (фінансові) санкції до платників податків будуть застосовуватись із врахуванням вимог п. 52-1 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 

Згідно з п. 52-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабміном на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за: 

  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії; 

  • відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу; 

  • порушення вимог законодавства в частині: 

  • обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; 

  • цільового використання пального, спирту етилового платниками податків; 

  • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; 

  • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального; 

  • здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку; 

  • порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати. 

Тобто, після завершення воєнного стану штрафи за незастосування РРО/ПРРО у цей період податківці зможуть застосовувати. 

Чи можна не застосовувати РРО/ПРРО, якщо здійснюються виключно безготівкові розрахунки? 

РРО та/або програмний РРО можна не застосовувати при отриманні оплати виключно у безготівковій формі, здійсненої споживачами: 

  • шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку (IBAN, онлайн банкінг);

  • шляхом безпосереднього внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;

  • через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.