В приміщенні центру обслуговування платників Вільшанської державної податкової інспекції на постійній основі проводяться практикуми для суб’єктів господарювання з питань реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, як стаціонарних так і програмних.
Фахівці Вільшанської ДПІ під час заходу надали роз'яснення, щодо реєстрації та застосування РРО та ПРРО.
Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган (повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП).
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.
Крім того, фахівці Вільшанської ДПІ під час заходу розповіли про особливості застосування та актуальність електронних сервісів ДПС України у соціальних мережах Facebook та на Telegram-каналі, електронного сервісу «InfoTAX», щодо новацій в застосуванні норм податкового законодавства та адміністрування податків, окремих аспектів одноразового добровільного декларування. Під час заходу платників було проінформовано про переваги онлайн -спілкування з органами ДПС та наголошено, що в умовах сьогодення паперова форма звітування втрачає свою актуальність, на відміну від електронної.