Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо визначення коду товару згідно з Державним класифікатором продукції

опубліковано 15 лютого 2017 о 10:29

Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області розглянуто лист ТОВ „............”щодо визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та коду послуг згідно з Державним класифікатором продукції при складанні податкових накладних з 1 січня 2017 року.

У зв’язку із набранням чинності з 1 січня 2017 року Закону України № 1797-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" (далі – Закон № 1797), яким викладено в новій редакції підпункт "і" пункту 201.1 статті 201 Кодексу, з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

При цьому, платники податків мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. У разі здійснення платниками податків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.

Дане питання знайшло своє відображення в листі Державної фіскальної служби України від 20.01.2017 №1312/7/99-99-15-03-02-15 « Про особливості складання податкових накладних, починаючи з 1 січня 2017 року».