Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо визначення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

опубліковано 01 лютого 2017 о 16:13

У зв’язку із набранням чинності з 1 січня 2017 року Закону України № 1797-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" (далі – Закон № 1797), яким викладено в новій редакції підпункт "і" пункту 201.1 статті 201 Кодексу, з 1 січня 2017 року при складанні податкової накладної запроваджується заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг.

При цьому платники податків мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду. У разі здійснення платниками податків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, код товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається в податковій накладній повністю.

Оскільки діюча форма податкової накладної не містить окремого поля для відображення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, до внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної код послуги тимчасово не зазначається.

Відсутність коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг в податковій накладній, дата складання якої припадає на період з 1 січня 2017 року до дати набрання чинності відповідних змін до форми податкової накладної не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної.

Дане питання знайшло своє відображення в листі Державної фіскальної служби України від 20.01.2017 №1312/7/99-99-15-03-02-15 « Про особливості складання податкових накладних, починаючи з 1 січня 2017 року».

Таким чином, після внесення відповідних змін до форми податкової накладної та порядку її заповнення при складанні податкової накладної ТОВ „.......” має право зазначати чотири перших цифри відповідного коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, тобто „86.22” – „Спеціалізована медична практика” та „86.10” – „Діяльність лікарняних закладів” без подальшої конкретизації.

Також, повідомляємо, що відповідно до п. 351підрозд. 2 розд. XX Кодексу до 31.12.2017 штрафні санкції, передбачені п. 1201.3, за помилки, допущені в податковій накладній під час зазначення коду товару або послуги, не застосовуватимуться.


Управління податків і зборів з юридичних осіб